NLB: Crno-bijeli "smrzli" Široki na -50!

Partizan mt:s razbio Široki sa 50 razlike i zabilježio peti uzastopni trijumf u NLB ligi.

NLB: Crno-bijeli "smrzli" Široki na -50! Izvor: MONDO

Kada je Partizan mt:s izgubio od Širokog u gostima u prvom dijelu sezone, počela su i nekakva osporavanja dometa ove ekipe crno-bijelih.

Bilo je to još u 3. kolu NLB lige, 4. novembra 2010. godine (86:79). Nešto više od dva mjeseca kasnije, Partizan mt:s je demolirao Široki 93:43 (51:22) pred oko 5.000 svojih navijača i vezao petu uzastopnu pobjedu.

Bez Džejmsa Gista, koji je zbog privatnih obaveza morao da "skokne" do SAD (ali se vraća do meča sa Cedevitom u Zagrebu u nedelju), crno-bijeli su prikazali odličnu i atraktivnu košarku, protiv, istina, oslabljenih gostiju. Ali, i da je Široki (nisu igrali prvi plej Morović i centar Grgat) bio u punom sastavu ne bi izbjegao poraz.

Dominacija Partizana je bila više nego očigledna, a statistički je izgledala ovako: u prvoj četvrtini odnos u skokovima je bio 14-4, a do poluvremena 26-10!

Od početka meča nije se postavljalo pitanje pobjednika, već krajnjeg rezultata. Partizan je otvorio meč serijom od 12:2, do kraja prvog dijela igre bilo je 27:13.

Od 16. do 20. minuta, crno-bijeli su napravili seriju od 13-0, a u tom periodu Kurtis Džerels i Jan Veseli digli su "Pionir" na noge sa dva ali-upa. Čeh je dobio ovacije, a publika je potom ustala na noge, navijala a napad Širokog ispratila takvim zvižducima kao da je riječ o odlučujućem napadu u finalu regionalne lige!

Partizan je potom stigao i do +30 (49:19)...Još jedan statistički podatak koji oslikava odnos rivala: ukupni indeks korisnosti ekipe Partizana bio je 77, a Širokog samo 4 (slovima: četiri)!

U takvom odnosu snaga, Vlada Jovanović je odlučio da Branislava Đekića nešto duže od uobičajenog drži na parketu Branislava Đekića, a šansu su dobili i poletarci - Nemanja Jaramaz i Nemanja Bešović, koji se upisao u strijelce čim je ušao u igru u drugom poluvremenu i dobio je veliki aplauz.

Trojkom Đekića 5. minutu trećeg dijela, Partizan je otišao na ogromnih 65:25...Do kraja tog dijela igre dva podatka vredna isticanja - gosti su nekako uspjeli da pređu cifru od 30 postignutih poena, a Nemanja Jaramaz je postigao trojku kojom je ponovo digao "Pionir" na noge za 73:33.

Na dva minuta prije kraja Partizan je imao 90:41 (poslije trojki Jaramaza i Klobučara i zakucavanja Lučića). Publika je tada tražila +50, i dobila je! Novom trojkom Klobučara, Partizan je došao do 93:43!

Navijači Partizana tražili su tada čvrstu odbranu, kako bi se sačuvala ova prednost, a kada je Jaramaz lupio "bananu" Peršiću, "Pionir" je bio u ekstazi!

Svih 12 igrača Partizana, koji su bili u timu, upisali su se u strijelce. Najefikasniji Klobučar sa 16 poena (četiri trojke), Lučić 12, Đekić 10. U ekipi Širokog jedini vrijedan pomena bio je Šime Špralja - 23 poen.