NBA: Radmanović- 13, Šak- 23, Rondo iz NFL...

Vladimir Radmanović je sa 13 poena i šest skokova učestvovao u pobjedi Golden stejta nad Klipersima - 122:112.

NBA: Radmanović- 13, Šak- 23, Rondo iz NFL... Izvor: MONDO

Na parketu je proveo 20 minuta.

Domaćina je predvodio Monta Elis sa 30 poena, dok je Stefon Kari dodao 23. Na drugoj strani, najefikasniji su bili Ben Grifin i Erik Gordon sa po 28.

Lejkersi su zabilježili sedmu pobjedu u nizu. Nisu imali problema protiv nejakog Nju Džersija - 100:88. Kobi Brajant je ubacio 27 poena, Pau Gasol je dodao 20, uz devet skokova. Tako je 35 poena gostujućeg glavnog aduta, Bruka Lopeza, ostalo bez značaja.

Ni košarkaši San Antonija se nisu mnogo namučili protiv Dalasa, koji i dalje igra bez povrijeđenog Dirka Novickog - 101:89.

Po 18 poena su dali Toni Parker i Dehuan Bler, koji je imao i 13 uhvaćenih lopti.

Bila je to deveta utakmica "divljih teladi" bez Novickog, kome je stradalo desno koljeno - izgubili su sedam.

"Iskoristili smo to što Dirk nije igrao. Nisu isti tim sa i bez njega", poručio je Toni Parker.

Šakil O'Nil je imao zavidnu minutažu i zavidan učinak u očekivanoj pobjedi Bostona nad Šarlotom - 99:94. Dao je čak 23 poena, uz pet blokada, za 35 minuta.

Ipak, trener Dok Rivers je apostrofirao učinak drugog igrača - plejmejkera Redžona Ronda.

"Opet je igrao kao 'kvoterbek", povukao je Rivers paralelu između preciznosti Ronda i igrača američkog fudbala.

Rondo je ostvario 13 asistencija, uz 18 poena, jedan manje od Reja Alena i Pola Pirsa.

Jedino iznenađenje u 11 utakmica NBA lige odigranih u noći između petka i subote napravio je Sakramento, savladavši Njujork u gostima - 93:83.

Slovenac Beno Udrih je uspjehu "kraljeva" doprinio sa 29 poena. Međutim, može se reći da je najzaslužniji bio - loš šut Niksa (16/63 iz igre).

Domaći igrači žalili su se na umor poslije povratka iz Solt Lejk Sitija.

"Bilo mi je teško da se pokrenem", izjavio je poslije meča Amare Studemajer.

Nju Orleans je uspio da napravi preokret kao gost Hjustonu iako je krajem treće dionice bio 16 poena "u minusu". Hornetsi su pobijedili poslije produžetka u kome je bilo 15:10 (na kraju 110:105).

Zapaženu rolu ostvario je kreator igre Finiksa, Stiv Neš, koji je "dabl-dabl" učinkom poveo Sansa do trijumfa nad Portlandom - 115:111.