NLB: Nimburk odigrao za Zvezdu

Nimburk deklasirao Zadar, Zagreb odigrao najbolji meč sezone i ubJedljivo savladao slovenačku Krku.

NLB: Nimburk odigrao za Zvezdu Izvor: MONDO

Nimburk je rutinski pobijedio Zadar u 19. kolu NLB Lige, 91:70 i tako je pomogao Crvenoj zvezdi da eventualnim trijumfom nad Igokeom u nedelju u "Pioniru" prepusti fenjer hrvatskom timu.

Zadar je u Češkoj uspio da izdrži tek 14 minuta. Bilo je tada 20:20, a onda je krenuo napad Nimburka, koji su predvodili raspoloženi Pavel Pumprla (21 poen, gotovo bez promašaja za dva poena) i Ladislav Sokolovski (16 poena, sedam skokova).

U prvih pet minuta treće četvrtine raspala se igra Zadra koji je dao samo dva poena u tom periodu, pa je Nimburk već tada imao ogromnih +18 (50:32), a u posljednjih deset minuta ušlo se vođstvom domaćina - 67:46.

Cibona je napravila veliko iznenađenje pobijedivši Olimpiju usred Ljubljane - 85:74!

Odlične partije pružili su Leon Radošević i Goran Vrbanc. U posljednjih minut i po, Olimpija je ušla sa poenom prednosti, ali je Cibona u naredna dva napada, najprije preko Gordana Giričeka, a potom i poenima Leona Radoševića preokrenula i do kraja, sigurnim izvođenjem penala došla do velikog i neočekivanog trijumfa.

Radošević je dao 24 poena za Cibonu, uz devet skokova, Vrbanc je ubacio 15. Kod Olimpije najefikasniji je bio Gregori Kendrik sa 19 poena, Goran Jagodnik je dao 17.

Luka Žorić i Krunoslav Simon idali su ton igri i velikoj pobjedi Zagreba nad Krkom 104:82 u prvoj utakmici 17. kola NLB Lige.

Žorić i Simon zajedno su 45 poena (prvi 25, uz osam skokova drugi 20) i najslužniji su za važnu pobjedu. Simon je za tri poena šutirao gotovo nepogriješivo - četiri od pet.

Bila je to najbolja ovosezonska utakmica zagrebačkih "mrava". Slovenački šampion vodio je poslije prve četvrtine 23:22, ali ostala tri dijela utakmice pripala su domaćinima.