NBA: "King" promašio pobjedu

Ni povratak Lebrona Džejmsa, poslije tri utakmice pauze zbog povrede skočnog zgloba lijeve noge, nije prekinuo seriju poraza Majami Hita.

NBA: "King" promašio pobjedu Izvor: MONDO

Poslije 21 pobjede u 22 susreta, Majami je upisao i četvrti uzastopni poraz.

Džejms je u prvom meču poslije sedam dana pauze bio impresivan, postigao je 34 poena, imao deset skokova i sedam asistencija, ali je promašio šut za pobjedu na isteku četvrte četvrtine (77:77), pa je Atlanta iskoristila dužu klupu u produžetku - 89:93.

Dvejn Vejd je pratio Džejmsa sa 27 poena, ali se itekako osjetio izostanak trećeg člana "Big 3" grupe, Krisa Boša.

Na drugoj strani, Hoksi su znatno bolje rasporedili poene u napadu, prednjačili su Džo Džonson i Džamal Kraford sa 19 poena, a odlučujući koš postigao je Džo Džonson 34 sekunde prije kraja produžetka, od čega se do nedavno vodeći tim Istoka nije oporavio.

Majami je izgubio sedmu neizvesnu završnicu ove sezone! Momci sa Floride u utakmicama sa razlikom manjom od pet poena dobili su samo nejake Vašington Vizardse, a sve ostale duele izgubili.

"Van ritma sam", priznao je "King" Džejms poslije meča, iako je postigao 34 poena.

Ipak, šutirao je svega 2/10 za tri poena, a trojka koja je mogla da donese pobjedu njegovom timu poslije 48 minuta završila je na obruču.

Majami igra sa Torontom u subotu, a potom ekipu očekuje neuobičajeno duga pauza za NBA uslove, jer će sljedeću utakmicu igrati tek 27. januara protiv Njujorka.

Do tada, Džejms bi trebalo da sanira povredu lijevog zgloba, Vejd da odmori problematično koljeno, a u pogon bi trebalo da se vrati i Boš, pa se mogu očekivati nove pobjede tima Erika Spoelstre.