EL: Real "poništio" crno-bijele

Partizan mt:s počeo nastup u Top 16 fazi porazom od Reala - 78:58. Madriđani od 12. do 17. minuta serijom od 19:3 razriješili sve dileme.

EL: Real "poništio" crno-bijele Izvor: MONDO

Nada u iznenađenje i pobjednički start crno-bijelih u grupi G ugasila se već u finišu druge četvrtine.

Sve poslije toga bilo je odrađivanje posla za ekipu Reala i spasavanje onoga što se spasiti može za prvaka Srbije. Dakle, ista priča kao na većini gostovanja u prvoj fazi Evrolige (Žalgiris, Himki, Makabi, Kaha Laboral).

Real Madrid - Partizan mt:s 78:58 (17:18, 26:9, 15:13, 20:18)!

Sve je jasnije da će crno-bijeli moći da "traže" pobjede u Top 16 samo pred punim tribinama Arene. Za trijumfe van Beograda, u ovako jakoj konkurenciji, neophodno je mnogo više iskustva, discipline i pameti, nego što je u Madridu demonstrirala ekipa Vlade Jovanovića.

Igrači Reala sa linije slobodnih bacanja su izveli čak 37 šuteva i pogodili 31, s tim da je prvi promašaj (Serhio Ljulj) uslijedio tek početkom treće četvrtine, poslije 22 vezana pogotka.

Na spisak elemenata u kojima su "kraljevi" odnijeli prevagu ide i solidan šut za tri poena, odbrana karakteristična za timove Etorea Mesine, a nadasve poštovanje svakog posjeda lopte.

Partizan nije mogao da bude konkurentan samo zato što je ostvario prednost u reketu preko Džavaija, Gista i Veselog.

Najefikasniji je bio Jan Veseli sa 13 poena, mada je izvođenjem penala 1/6 još jednom pokazao svoju veliku manu. Kartis Džerels i Nejtan Džavai dodali su po 12 koševa.

Mesina je izrotirao sve igrače osim Vidala i svih 11 se upisalo u strijelce. Serhio Ljulj dao je 21, a Klej Taker 18 poena.

Naredne srijede crno-bijeli dočekuju Efes Pilsen, dok Real ide u Sijenu.

Jovanovićev plan vrlo dobro je funkcionisao u prvoj četvrtini, kada se vidjelo da Real nije bauk i da ove sezone nije slučajno gubio od ekipa kao što su Šarlroa i Bamberg (doduše u gostima). Centri Tomić i Rejes brzo su opterećeni sa po dva prekršaja, dok su crno-bijeli poentirali preko svojih visokih igrača, ali i iz lijepih prodora Džerelsa i Milosavljevića.

Vođstvo je prelazilo sa jedne na drugu stranu, Partizan ga je posljednji put imao u 11. minutu (20:17), kada je solo akciju završio Lučić. Teško je odrediti razlog što se od tog trenutka sve okrenulo na vodenicu "kraljeva", jer su crno-bijeli sa "hiljadu" sitnih i ne tako sitnih grešaka doprinijeli sopstvenom padu.

Nisu imali ni sreće - da prime trojku poslije 23 sekunde dobre odbrane, da Katić promaši dva vezana "zicera", da Veselom lopta izađe iz koša prilikom zakucavanja, da Džerelsovo polaganje ostane između obruča i table, pa da "mrtva lopta" pripadne Realu...

Mnogo toga mora da se poklopi za neizvjesnu utakmicu i pobjedu u Madridu. Ovog puta je skoro sve otišlo u kontra smjer.