EVROKUP: Hemofarm poražen u Las Palmasu

Poslije pobjede nad Cedevitom, Hemofarm pretrpio prvi poraz u drugoj fazi Evrokupa na gostovanju Gran Kanariji u Las Palmasu.

EVROKUP: Hemofarm poražen u Las Palmasu Izvor: MONDO

Vrščani nisu uspjeli da se uzdignute glave vrate iz Španije.

U drugom kolu Grupe I, druge faze Evropkupa, Gran Kanarija je savladala srpskog predstavnika 72:66.

Domaćin je vodio tokom cijelog meča, održavao je razliku od, uglavnom 10 poena i više. Hemofarm je u posljednjih pet minuta meča imao ofanzivni talas. U 34. minutu je bilo 61:51 za domaćina, a poslije tri minuta, serijom od 6-0 prišao na 62:57.

Velika borba vodila se u posljednja dva minuta. Poenima Marka Šutala, Vrščani su u 39. minut ušli sa zaostatkom od četiri poena (61:65), da bi Nelson Spenser potom pogodio oba bacanja za 67:61 za Gran Kanariju.

Međutim, Hemofarm se nije predavao. Trojkom Mustafe Abdula Hamida prilazi na -3 (64:67), ali je potom, igrač utakmice Džejsi Kerol vezao pet poena (jedna trojka) i otklonio dileme oko pobjednika.

Igrač utakmice bio je Džejsi Kerol sa 27 poena, Ćavi Rej je dao 16, a Spenser 13. U ekipi Hemofarma Boris Savović 13, Šutalo 11, Miloš Borisov 10.