NLB: Partizan iz Zagreba na vrh!

Crno-bijeli savladali Zagreb u derbiju 19. kola (77:69) i vratili se na prvo mjesto zahvaljujući boljoj koš-razlici od Olimpije i Krke.

NLB: Partizan iz Zagreba na vrh! Izvor: MONDO

Partizan mt:s slavio je izuzetno važnu pobjedu u borbi za plasman na Fajnal for NLB lige.

Mjesec dana pošto je u dvorani Dražen Petrović "rasturena" Cibona, a dvije nedelje poslije poraza od Cedevite, crno-bijeli su ipak osigurali pozitivan skor u glavnom gradu Hrvatske za ovu sezonu.

Zagreb - Partizan mt:s 69:77 (18:20, 17:21, 19:15, 15:21).

Aktuelni šampion namučio se sa "zonom" koju su uporno forsirali domaći košarkaši, ali je na drugoj strani umio adekvatno da odgovori - Zagreb nije dao koš iz igre čak osam minuta u četvrtoj četvrtini!

"Mravi" su poenima Renfroa iz kontre izjednačili na 56:56 u 31. minutu i onda do minut prije kraja pogađali samo slobodna bacanja... a tada je pitanje pobjednika već bilo riješeno.

Neke važne poene crno-bijeli su postizali poslije ofanzivnih skokova, Dušan Kecman je prekinuo obostranu šutersku agoniju trojkom za 66:59 (37. minut), a pokazalo se da je prelomna akcija uslijedila u sljedećem napadu.

Jan Veseli je promašio, Katić odbio loptu do Kecmana, koji nije poslao najprecizniji pas Petru Božiću. Kapiten se bacio na parket i spriječio aut, Veseli asistirao Katiću, a ovaj lako poentirao - 68:60.

Uslijedila je tehnička treneru Zagreba Erjavecu, koji je reklamirao da je Božić prilikom požrtvovane akcije izašao van terena. Kecman je realizovao dva slobodna bacanja za maksimalnih "plus 10" i to je praktično bio kraj meča...

Zagreb je vodio samo sredinom prve četvrtine (15:11), na šta su crno-bijeli odgovorili serijom 14:3 i potom sve vrijeme kontrolisali rezultat.

Kurtis Džerels i Raško Katić ubacili su po 14, Džejms Gist 12, a Veseli 11 poena, dok je kod domaćih dominirao krilni centar Luka Žorić - nanizao je 30 poena i šest skokova.

Radnički - Zadar 97:89

TABELA: Partizan mt:s 12-7, Olimpija 12-7, Krka 12-7, Budućnost 11-8, Cedevita 11-8, Zagreb 11-8, Igokea 10-9, Radnički 10-9, Nimburk 9-10, Hemofarm 8-11, Cibona 8-11, Široki 8-11, Crvena zvezda 6-13, Zadar 5-14.

PAROVI 20. KOLA: Cibona - Crvena zvezda, Krka - Radnički, Hemofarm - Zagreb, Budućnost - Cedevita (5. februar), Partizan mt:s - Nimburk, Široki - Olimpija, Zadar - Igokea (5/6. februar).