Kup BiH: Široki skinuo krunu Bosni

Košarkaši Širokog osvajači su kupa Bosne i Hercegovine. U finalu su bili bolji od aktuelnog osvajača takmičenja, sarajevske Bosne (73:69).

Kup BiH: Široki skinuo krunu Bosni Izvor: MONDO

Finale košarkaškog kupa Bosne i Hercegovine opravdalo je očekivanja. U odličnoj košarkaškoj predstavi izabranici Ivana Velića su skinuli krunu ekipi Dejana Parežanina. Sasvim zasluženo.

Pobjednik je odlučen u posljednjim trenucima meča, odnosno u posljednjoj minuti. Pri vodstvu 67:66, Široki je preko Siniše Štembergera pogodio za tri razlike.

U narednom napadu, Aleksandar Damjanović, povratnik u u sarajevski tim, promašio je oba bacanja, da bi u nastavku Šime Špralja pogodio jedan "penal" i odlučio susret.

Širokobriježanima je ovo sedmi naslov pobjednika Kupa BiH.

U prvom subotnjem polufinalnom dvoboju Bosna je pobijedila Čapljina sa 85:76, dok su u drugom polufinalu predstavnici BiH u NLB ligi - Široki i Igokea, odigrali sjajan meč. Poslije produžetka domaćin je nadigrao tim Slobodana Klipe rezultatom (104:100).