"Brejk" Olimpije, šou Klobučara

Ljubljančani savladali Krku u Novom Mestu (69:63) i u četvrtak na svom parketu mogu da postanu prvaci Slovenije.

"Brejk" Olimpije, šou Klobučara Izvor: MONDO

Kako je počelo finale slovenačkog plej-ofa, pobjedom Krke od 23 poena razlike, činilo se da će tim Aleksandra Džikića lagano stići do druge titule zaredom.

Međutim, Olimpija je uz dosta sreće izjednačila na 1:1 (61:59), da bi u trećem meču iznenadila Krku trijumfom od 69:63 (15:23, 24:9, 13:13, 17:18).

Rezervni plejmejker domaćih Krivec trojkom je smanjio na 65:63, ali je Keni Gregori u posljednjim trenucima napada pogodio za "plus četiri". Na drugoj strani se nije snašao Dragiša Drobnjak, da bi Gregori zakucavanjem uz zvuk sirene samo potvrdio važnu pobjedu.

Ipak, možda i najzaslužniji za slavlje "zmajčeka" bio je nekadašnji član Partizana Jaka Klobučar, koji je u drugoj četvrtini za manje od tri minuta postigao 13 poena - bez promašaja!

Njegova serija bila je dio furioznog naleta Olimpije od 18:0, poslije kojeg je prešla u vođstvo od 33:25.

Klobučar je sa tih 13 poena bio i najefikasniji pojedinac utakmice. U njegovom timu su se istakli još Gregori sa 12 i Damir Markota sa 11 poena, dok je Dušan Đorđević predvodio Krku sa 12 poena i osam asistencija.

Sljedeći meč igra se u četvrtak u Ljubljani, a eventualna "majstorica" u subotu u Novom Mestu.