J**EŠ ME K'O KONJA, J**O TE JA GLUPOG! Vrijeđao i psovao igrača u derbiju ABA lige - Golemac pobjesnio kao nikad!

Autor Haris Krhalić

Trener Cedevita Olimpije nizao psovke na tajm-autu u toku regionalnog derbija

Trener Cedevita Olimpije psovao igraču Izvor: Twitter/BSphere7

Cedevita Olimpija doživjela je debakl u derbiju ABA lige protiv Budućnosti kod kuće i izgubila 58:80. U toku utakmice, trener slovenačkog tima Jurica Golemac održao je buran tajm-aut, na kojem je psovao dok je kritikovao jednog igrača. Na snimku djeluje da je u pitanju Amar Alibegović, krilni centar, kome je trener uputio ove riječi: "Možeš objasniti zašto me je**š?! K'o konja me je**š, j**o te ja! Uđeš unutra, šutneš preko ruke, čovjek ti ovdje. J**o te ja glupog!"

Golemčev tim doživio je veoma bolan poraz, poslije kojeg je izjednačen u broju pobjeda sa FMP-om (po 12), uz odigran meč i poraz manje. Ljubljančani su trenutno četvrtoplasirani, a Alibegović je jedan od igrača sa najvećom minutažom. Sin nekada velikog talenta jugoslovenske košarke, Teomana Alibegovića (56) prosječno igra po 24,4 minuta i postiže po 12,6 poena po utakmici. Ako je on bio meta Golemčevog bijesa, što se ne vidi na cijelom snimjku, onda mu je sigurno bilo krajnje neprijatno dok je slušao ove riječi: