Igokea m:tel upisala novi poraz - "prokockali" sve u završnici: Niz bez pobjede produžen na sedam!

Autor Haris Krhalić

Košarkaši Igokee m:tel upisali su novi poraz u ABA ligi.

igokea split Izvor: ABA liga/Igokea/Nenad Vuruna

Košarkaši Igokee m:tel doživjeli su sedmi vezani poraz u ABA ligi. Ovog puta od "igosa" bila je bolja ekipa Splita rezultatom 88:92. Bio je to ujedno i drugi poraz Vladimira Jovanovića, u isto toliko utakmica, od dolaska na klupu ekipe iz Aleksandrovca.

Igokea je imala predost tokom cijelog meča, ali je Split u posljednje dvije minute utakmice riješio pitanje pobjednika.

IGOKEA M:TEL - SPLIT 88:92 (28:27, 25:24, 20:19, 15:22)

Prva četvrtina je donijela ujednačenu igru, u kojoj ekipe nisu uspjele da se rezultatski odvoje. Rezultat nakon ove, poprilično efikasne dionice, bio je 28:27 u korist domaće ekipe.

U drugom djelu igre "igosi" preuzimaju inicijativu te uspjevaju stići do maksimalnih +8, ali nakon toga Split se mini-serijom od 5:0 ponovo rezultatski primiče. Na pauzu se otišlo sa rezultatom 53:51 u korist Igokee.

Ni treća četvrtine nije donijela veće promjene. Gosti iz Splita su i dalje držali rezultatski priključak pa je Igokea u posljednju dionicu igre ušla sa samo tri poena prednosti.

Negativni rekord

Igokea je prvi put, otkad se takmiči u ABA ligi, vezala sedam uzastopnih poraza, a još dva puta izgubila šest utakmica u nizu. Prvi put se to desilo u sezoni 2014-15, u periodu od 15. do 20. kola, a onda i sezonu kasnije, od 11. do 16. kola.

U posljednjoj četvrtini "igosi" su u nekoliko navrata uspjeli stići do +9 i izgledalo je kao da je pitanje pobjednika riješeno. Međutim, Splićani se nisu predavali pa su na nešto manje od dvije minute prije kraja uspjeli stići do izjednačenja (88:88). Četrdeset sekundi prije kraja Dominik Mavra pogađa trojku i dovodi Split u vođstvo prvi put nakon prve četvrtine.

U nastavku Dragan Milosavljević promašuje šut za tri poena, a Šorter, 13 sekundi prije kraja, iskorištava jedno od dva slobodna bacanja čime definitivno rješava pitanje pobjednika.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Mavra sa 24 poena. Nelson je postigao 18, a Šorter 17 poena.

Kod Igokee Tanasković je postigao 19, Milosavljević 16 dok je Kondić ubacio 13 poena.