Jovanović porazom debitovao na klupi Igokee m:tel: Dominacija Borca pa drama u završnici!

Autor Haris Krhalić

Vladimir Jovanović neće po dobrom pamtiti svoj debi na klupi Igokee m:tel.

vladimir jovanović Izvor: PROMO/Borac Mozzart/Duško Radišić

Košarkaši Igokee m:tel doživjeli su novi poraz u ABA ligi. Ovog puta od tima iz Aleksandrovca bila je bolja ekipa Borca iz Čačka 70:65. Bio je ovo šesti vezani poraz za Igokeu u regionalnom takmičenju, a nije pomogla ni promjena na klupi "igosa" koju sada sa klupe predvodi Vladimir Jovanović.

Borac - Igokea m:tel 70:65 (18:12, 19:12, 17:19, 16:22)

Tim iz Aleksandrovca će prvo poluvrijeme ove utakmice htjeti što prije da zaboravi. Ekipa Vladimira Jovanovića je za 20 minuta uspjela da postigne samo 24 poena (po 12 u obje četvrtine). S druge strane, Čačani su poentirali 37 puta te su na pauzu otišli sa plus 13.

Za razliku od prve dvije, "igosi" su treću četvrtinu uspjeli riješiti u svoju korist rezultatom 19:17 i koliko-toliko smanjiti prednost domaće ekipe.

U posljednoj dionici igre Igokea je konačno zaigrala onako kako se očekuje od nje te je uspjela prvo da priđe na tri, a zatim i na dva poena zaostatka. Hanter Hejl je 47 sekundi prije kraja pogodio dva slobodna bacanja i svoju ekipu odveo na pet poena prednosti. Tanasković je zatim postigao dva poena da bi Čačani izgubili loptu u napadu. Kendrik Rej je 16 sekundi prije kraja promašio šut za tri poena što je značilo da košarkaši Borrca mogu da počnu sa slavljem.

Marko Radonjić je za kraj pogodio dva slobodna bacanja i postavio konačnih 70:65.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Hejl sa 18 poena, dok je Đorđe Gagić ubacio 12, a Marko Radonjić 10 poena.

Kod Igokee su Dragan Milosavljević i Nikola Tanasković postigli po 14 poena. Kendrik Rej je ubacio poen manje dok je Haris Delalić postigao 10 poena.