"ZMAJEVI" BROJALI DO 100! BiH pregazila Mađarsku za plasman u polufinale pretkvalifikacija!

Autor Haris Krhalić

Košarkaška reprezentacija BiH plasirala se u polufinale pretkvalifikacionog turnira za Olimpijske igre.

musa Izvor: FIBA

Reprezentacija BiH u košarci konačno je „proigrala“ i odigrala utakmicu kakvu od njih očekujemo. „Zmajevi“ su u posljednjem susretu grupne faze pretkvalifikacija za Olimpijske igre dominantno savladali reprezentaciju Mađarske i plasirali se u polufinale ovog turnira.

BIH – MAĐARSKA 103:78 (36:16, 21:12, 26:24, 20:26)

Naša reprezentacija meč otvara sa prednošću od 5:0, a nakon četiri minuta igre „zmajevi“ su stigli do dvocifrenog vođstva (13:3). Do kraja prve dionice prednost je rasla, a na prvi predah se otišlo rezultatom 36:16 u korist naše reprezentacije.

Izvor: FIBA

Ni u drugoj četvrtini Mađari nisu imali rješenja za našu igru, a tri minuta prije kraja prvog poluvremena imali smo +31 (53:22). Na pauzu se otišlo rezultatom 57:28.

Izabranici Adisa Bećiragića su i trećoj četvrtini, na krilima večeras odličnog Džana Muse, nastavili da „zatrpavaju“ koš Mađara te se u posljednju dionice igre ušlo sa rezultatom 83:52.

"Zmajevi" su utakmicu mirno priveli kraju i slavili sa 25 poena razlike.

Reprezentacija BiH će za ulazak u finale igrati protiv ekipe Izraela dok će drugi polufinalni par činiti Estonija i Poljska.

Najefikasniji u našim redovima bio je Musa sa 26 poena, Alibegović je postigao 14. Nurkić je igrao samo prvo poluvrijeme te je postigao 12 poena i upisao 10 asistencija. Garza je za nešto više od 14 minuta provedenih na terenu postigao 10 poena i dodao pet asistencija. Treba dodati kako se svaki košarkaš u bh. timu večeras upisao u listu strijelaca.