Igokea m:tel ispustila veliku prednost - finalista Evrokupa peti na rođendanskom turniru Aleksandrovčana!

Turk Telekom je osvojio peto mjesto.

Hapoel Turk Telekom Izvor: Mondo/Slaven Petković

Turk Telekom osvojio je peto mjesto na rođenandskom turniru Igokee m:tel, savladavši domaćina i slavljenika:

IGOKEA M:TEL – TURK TELEKOM 64:69

Poslije četvrtine i po, ekipa koju predvodi bivši košarkaš i trener Partizana Nenad Čanak kasnila je čak 15 poena za domaćima (22:7).

Kako se, ipak, bližio kraj druge dionice, turski tim je dizao nivo igre i na ulasku u posljednji minut ovog perioda stigla i do vođstva (26:27), dok je prvo poluvrijeme zaključeno "više sretnim nego spretnim" poenima Zorana Nikolića.

U uvodnim minutima nastavka Turk Telekom je stekao prednost od pet poena (30:35), ali je u drugoj polovini trećeg kvartala "nestao" sa terena, pa je Igokea m:tel trojkom Marka Jeremića zaključila seriju 18:5 i pred posljednju dionicu došla do plusa od osam poena (48:40).

Ipak, u posljednjoj četvrtini je gostujući tim ponovo našao način za preokret, te je tu dionicu riješio rezultatom 29:16, za konačnih plus pet.

Galatasaraj i Hapoel Jerusalim sastaju se na istom mjestu od 16.00 časova u meču za treće mjesto, dok finale, u kojem koplja ukrštaju CSKA i Partizan, počinje u 19.00 časova na terenu Nacionalnog teniskog centra u Banjaluci.

RASPORED UTAKMICA ZA PLASMAN

10. septembar:

Igokea – Turk Telekom 64:69

Galatasaraj – Hapoel Jerusalim, utakmica za treće mjesto (16.00, dvorana u Laktašima)

CSKA – Partizan, finale (19.00, Nacionalni teniski centar)

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!