Jokić upisao tripl-dabl! Niko mu ništa ne može, igra se košarke u NBA (VIDEO)

Nikola Jokić odigrao je dominantno i prethodne noći protiv Jute za 4-0 Denvera.

Jokić tripl-dabl protiv Jute Izvor: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Ako se po jutru dan poznaje, teško da će neko zaustaviti Denver. Aktuelni NBA šampion i prethodne noći odigrao je maestralno i došao je do pobjede nad Jutom 110:102 (31:21, 27:24, 22:24, 30:33), što im je četvrti trijumf u isto toliko utakmica ove sezone. Ponovo je "prva violina" bio Nikola Jokić koji djeluje fantastično, raspoloženo i uživa u košarci, tako da "Džez" se skoro ništa nije pitao na gostovanju u Koloradu.

Jokić je igrao 35 minuta i za to vrijeme je postigao 27 poena uz sjajne procente šuta. Pogodio je 12 od 16 puta iz igre (75%), a jedino ga nisu htjeli "penali" (2/5). Ipak, neće mnogo razmišljati o tome jer je opet upisao tripl-dabl učinak. Imao je još deset skokova i 11 asistencija, ali i još dvije blokade i izgubljenu loptu.

Srpski košarkaš Nikola Jokić uživa.
Izvor: Youtube/NBA

U skoro perfektnoj utakmici imao je pomoć i Arona Gordona sa 21 poenom, odnosno Džamala Mareja sa 18, dok su svi ostali igrači bili daleko manje uključeni. Kristijan Braun je dodao 9, po 8 Porter i Koldvel-Poup...

Sa druge strane Juta je odigrala sasvim solidno, ali je naišla na kvalitetnijeg protivnika. Lauri Markanen je imao 27 poena i 14 skokova, Voker Kesler je imao 22 i 13 skokova uz samo jedan promašaj iz igre, dok vredi dodati i Horton-Takera (16), Kolinsa (15) i Sekstona (12). Dakle, više nego korektno izdanje.

Prethodne noći na parketu je bio i Bogdan Bogdanović čija se Atlanta opet radovala protiv Minesote (127:113), a srpski košarkaš nije odigrao na nivou koji smo navikli od njega. Imao je osam poena (3/10) i četiri asistencije. Vidjeli smo i Nikolu Jovića koji je igrao u porazu Majamija protiv Milvokija (122:114) uz pet poena i četiri skoka za sedam minuta, dok su do pobjede došli i naši igrači iz Oklahome.

Slavili su protiv Detroita (124:112), ali sa malim doprinosom. Pokuševski je proveo skoro dva minuta na parketu bez učinka, dok je Vasilije Micić još jednu utakmicu presjedio na klupi.