Crveno-bijeli "ubili" Slask

Crvena zvezda Beograd ponijela se "neprijateljski" u prijateljskom duelu sa Poljacima u Železniku savladavši ih sa ubjedljivih 86:64.

Crveno-bijeli "ubili" Slask Izvor: MONDO

Košarkaši Crvene zvezde odigrali su četiri kontrolne utakmice i zabilježili isto toliko pobjeda.

Crveno bijeli su u posljednjem prijateljskom duelu savladali poljski Slask sa 86:64 (31:12, 19:20, 14:14, 22:18).

Zvezda je od starta nametnula svoj ritam igre, sa veoma agresivnom odbranom, pa je već u petom minutu imala dvocifrenu prednost (14:2). Presing po čitavom terenu dao je rezultata pa je vođstvo uvećavano kako je vrijeme odmicalo, da bi u 15. minutu crveno-bijeli na svom kontu imali čak 24 poena viška (44:20).

Postignuto je dosta lakih poena iz kontranapada, van linije 6,75 metara posebno je bio raspoložen Bojan Radetić koji je ubacio tri trojke, a na veliki odmor izabranici Svetislava Pešića otišli su sa 18 poena viška.

Šef stručnog štaba crveno bijelih je često mešao karte, ponovo isprobao veliki broj taktičkih varijanti, a sve što su gosti iz Poljske uspjeli da urade je da priđu na 11 poena minusa (68:57). Uslijedila je serija 9:2 kada je i riješeno pitanje pobjednika.

Crvena zvezda: Čović 8, Cvetković 5, Marković 4, Ilić 6, Lazić, Tubak 8, Smiljanić, Nedović 13, Subotić 12, Radivojević 4, Radetić 13, Milutinović 13.

Slask: Grzelinski, Bogavac 16, Vairogs 14, Mladenović 6, Sek, Ziskovski 3, Bužak 2, Koelner, Nidviecki 4, Bočino 7, Skibnievski 12.