Mega pobijedila Zvezdu 38 razlike i osvojila titulu: Monstruozna partija Filipa Jovića, indeks 45

Potpuna dominacija ekipe Dragoljuba Avramovića na završnom turniru i još jedna titula za Megu

Juniori Mege šampioni Srbije Izvor: MN PRESS

Juniori Mege ponovo su šampioni Srbije, jer su u finalu F8 turnira u hali "Dinamik" na Dorćolu pobijedili Zvezdu u finalu razlikom od čak 38 poena, 122:84 (32:17, 41:23, 30:29, 19:15). Najbolji igrač novog-starog prvaka bio je megin prvotimac Filip Jović, koji će krajem nedjelje zaigrati i u polufinalu seniorske ABA lige protiv "A" tima crveno-bijelih. On je završio meč sa čak 39 ubačenih poena, uz indeks korisnosti 45.

Uz Jovića, blistali su u megin kadet Ognjen Srzentić (2007. godište) sa 23 poena, a juniorski reprezentativac i senior OKK Beograda Bogoljub Marković ubacio je 22, uz 14 skokova. U Zvezdinom timu ponovo se najviše istakao Andrej Kostić, osvajač Kupa Radivoja Koraća sa seniorskim timom crveno-bijelih. On je završio meč sa 30 ubačenih poena, ali nije uspio da pomogne timu da bar ublaži ubjedljiv poraz.

• MEGA: Danilović 7, Marković 22, Mušicki 12, Solomun 6, Sibi 2, Karalić, Nikolić 9, Mlađenović, Srzentić 23, Backo, Jović 39, Milosavčević 12
  • ZVEZDA: Kostić 30, Radovanović 9, Bjelica 6, Erić 7, Dragičević, Drobnjaković 10, Vitorović 1, Pavlović 1, Mihajlović, Marjanović 14, Nedeljković, Kovačević 6

Mega je na F8 turniru u četvrtfinalu eliminisala Zemun (98:76), u polufinalu Dinamik (96:76), a u finalu je savladala Zvezdu još ubjedljivije i tako potvrdila apsolutnu dominaciju u ovom uzrastu. Sa druge strane, Zvezda je do finala stigla pobjedama protiv Borca iz Čačka (85:84) i BKK Radničkog (91:90). U meču za treće mjesto, BKK Radnički je pobijedio Dinamik 81:77.