ABA liga: Makabiju prija Slovenija

Izraelci moćno djelovali u drugom meču na slovenačkoj turneji u ABA ligi. Lekciju od Blatovih pulena dobio Laško

ABA liga: Makabiju prija Slovenija Izvor: MONDO

"Ponos Izraela" uspješno je okončao gostovanje u Sloveniji. Makabi je u premijernom meču ABA lige pobijedio Krku, a u ponedeljak je bio bolji, i to vrlo ubjedljivo, od Zlatoroga - 101:72 (35:19, 19:12, 27:17, 20:24).

Za ekipu Dejvida Blata igrao je i srpski reprezentativac Milan Mačvan, koji je upisao deset poena.

Meč je bio riješen već poslije deset minuta, kada su Izraelci postigli 35 poena, a primili samo 19. Do kraja su rutinski odradili posao, da bi se u posljednjem kvartalu malo opustili i izgubili taj dio igre 20:24. Međutim, košarkašima Zlatoroga ni uspješno odrađena posljednja četvrtina nije pomogla da značajnije ublaže poraz.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Sofoklis Skorcanitis i Lior Elijahu sa po 18 poena.

Makabi sljedeći meč igra u "Nokia Areni" 6. oktobra protiv Cibone.