ABA: Široki dobro krenuo

Šampion Bosne i Hercegovine Široki startovao je gostujućom pobjedom u regionalnoj ABA ligi u košarci.

ABA: Široki dobro krenuo Izvor: MONDO

Širokobriježani su u prvom kolu nadigrali Helios u Domžalama 90:92 (67:60, 42:41, 21:24).

Hercegovci su dobro ušli u utakmicu, vodili su u velikom dijelu prve četvrtine, da bi na isteku prvih 10 minuta imali prednost od tri poena (21:24).

U drugom kvartalu, ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a na poluvrijeme se otišlo sa košem prednosti u korist Slovenaca (42:41).

Treća četvrtina pripala je Heliosu, koji je u nekoliko navrata imao i osam razlike, ali se u posljednjih 10 minuta ušlo sa minusom od sedam poena za Širokobriježane (67:60).

A onda su u posljednjem kvartalu, Velićevi momci dodali gas i preokrenuli rezultat. Čak su imali i devet poena prednosti, ali su slovenački košarkaši uspjeli da uvedu meč u neizvjesnu završnicu, koja je ipak pripala gostima.

Kod izabranika Ivana Velića najbolji je bio Fran Pilepić sa 19 koševa, a dvocifreni učinak ostvarili su i Željko Šakić (16), Ivan Ramljak (13) i Josip Naletilić (12).

Slovenački tim predvodili su Darnli Erl Gej i Klemen Prepelič sa po 21 poenom.

Ostale rezultate prvog kola ABA lige pročitajte OVDJE.