ABA: Radnički poražen od Cibone

Kragujevčani bili bliži pobjedi u regularnom toku, ali se radovali Zagrepčani poslije produžetka - 98:94.

ABA: Radnički poražen od Cibone Izvor: MONDO

U posljednjoj utakmici prvog kola ABA lige Radnički je kao domaćin poražen od Cibone poslije produžetka - 94:98 (20:23, 22:20, 23:19, 16:19, 13:17).

Ekipa Miroslava Nikolića imala je priliku da riješi meč u regularnom toku. Međutim, kada je bilo najvažnije šut je izdao Kragujevčane što su gosti znali da iskoriste i upišu prvu pobjedu poslije neuspjeha u duelu sa Makabijem.

Najefikasniji je bio košarkaš Radničkog Dejvid Simon sa 23 poena, uz osam skokova, jedan manje postigao je njegov saigrač Miljan Pavković (6sk), kao i Matjaž Rudež na drugoj strani.

Radnički je na početku drugog poluvremena serijom 10:0 stigao do 58:50. Imao je zatim domaćin i 11 poena prednosti - 64:53, ali su Zagrepčani uspeli da se vrate i u uvodu posljednje dionice ponovo povedu - 66:65.

Ipak, do kraja regularnog toka sve vrijeme je prednost bila na strani Kragujevčana. U finišu je Matjaž Rudež pogodio trojku za izjednačenje - 81:81, a na drugoj strani je prvo neprecizan van linije 6,75 bio Miljan Pavković, onda sa distance i Stefan Sinovec, koji se prethodno izborio za loptu.

Cibona je imala napad za pobjedu, ali je Rudež promašio, pa se ušlo u produžetak. Sve vrijeme u dodatnih pet minuta bilo je "tijesno", a odluku o pobjedniku donio je Čejs Brajan Metju košem i pogođenim dodatnim slobodnim bacanjem za 96:93 za goste.

Kasnije je Junus Cankaja pogodio jedan penal za Radnički, a konačan rezultat postavio je Rudež jer je oba puta bio precizan sa linije slobodnih bacanja - 94:98.

REZULTATI 1. KOLA:

Radnički - Cibona 94:98 (20:23, 22:20, 23:19, 16:19, 13:17)

Olimpija - Zlatorog Laško 89:77

***Napomena: Makabi je već odigrao tri utakmice u ABA Ligi, iako je sezona zvanično počela u subotu. Izraelska ekipa ima sve tri pobjede (Krka, Zlatorog i Cibona).