ABA: Loša Zvezdina završnica. Pobjeda Širokog

Olimpija odnijela bodove iz Pionira (93:101) iako su crveno-bijeli sredinom četvrte četvrtine imali "plus šest" i, činilo se, pravu igru.

ABA: Loša Zvezdina završnica. Pobjeda Širokog Izvor: MONDO

Crvena zvezda na kraju ipak nije mogla da nadoknadi silne trojke i lako primljene poene.

U jednom od derbija 3. kola ABA lige, Olimpija je pogodila 15 trojki iz 24 pokušaja i ostala neporažena u novoj sezoni - 93:101 (34:34, 22:27, 26:17, 11:23)!

Zvezda (skor 1-2) se većim dijelom utakmice trudila da uhvati priključak sa gostima iz Ljubljane, koji su šuterski bili izuzetno raspoloženi, ali im je i spora, često dezorijentisana odbrana crveno-bijelih činila posao lakšim.

Dovoljno je apostrofirati rezultat poluvremena 56:61 i Olimpijin šut iz igre od 77 odsto (20/26)!

Svetislav Pešić je tražio, tražio i u finišu treće četvrtine konačno pronašao pravu petorku (debitant Popović, Milutinović, Morison, Radetić, Ilić), koja je uspjela da poveže nekoliko dobrih odbrana i uglavnom poenima iz kontranapada napravi seriju od 12:2.

Od 70:76, Zvezda je stigla do 82:78, a u 34. minutu i do rekordnih 90:84, uprkos trojkama Salina i Jagodnika, koji su u tim trenucima spriječili da se Beograđani još značajnije "odlepe".

I taman kada je oko 4.000 ljudi u Pioniru pomislilo "to je to, pobjeđujemo", veteran Jagodnik pogodio je još jedan otvoren šut za tri poena. Time je označio početak serije "zmajčeka" od 17:0!

Zvezda se vratila starim navikama u odbrani, na drugoj strani je šut "izdao" i do tada fenomenalnog Morisona, dok Finac Salin takoreći nije znao za promašaj (za trojku 6/7).

Kada je Subotić poslije šest minuta konačno ubacio jedno slobodno bacanje, do kraja je ostalo samo 29 sekundi, a Olimpija imala nedostižnih 91:101.

Adam Morison predvodio je Pešićev sastav sa 30 poena (šut iz igre 12/19) i na momente igrao kao u transu. Bojan Subotić dodao je 16, a Mile Ilić 10 poena uz osam uhvaćenih lopti.

Kod gostiju su najefikasniji bili Sasu Salin sa 23, Ratko Varda sa 16 (3/3 za trojku) i Damir Markota sa 11 poena. Ben Vudsajd i Aleksandar Ćapin dodali su po 10.

Ono što je, pored trojki (Zvezda 5/18), napravilo razliku u korist Olimpije svakako je broj asistencija, kojih su "zmajčeki" imali 10 više.

Crveno-bijeli će naredne subote biti domaćini treći put u prva četiri kola, ali ponovo to neće biti prilika da se lako osvoje bodovi. U Pionir stiže odlična Cedevita...

Široki je u prošlom kolu poražen u neizvjesnoj završnici od Radničkog , a u ovom kolu im se sve vratilo protiv šampiona Slovenije Krke u gostima. Široki je slavio 73:71. U pobjedničkom timu najbolji Fran Pilepić sa 22 poena. Na drugoj strani prvo ime Jure Blažić sa 19 poena.

REZULTATI 3. KOLA:

Crvena zvezda - Olimpija 93:101

Zagreb - Budućnost 81:72
/Simon 23, Mej 21, 8sk - Vučević 16/

Hemofarm - Helios 83:70 (17:19, 22:21, 24:18, 20:12)

Makabi - Cibona 97:81

TABELA: Makabi 3-0, Olimpija 3-0, Partizan 2-0, Široki 2-1, Hemofarm 2-1, Cibona 2-1, Cedevita 1-1, Radnički 1-1, Crvena zvezda 1-2, Zagreb 1-2, Budućnost 1-2, Zlatorog 0-2, Krka 0-3, Helios 0-3.