LIGA 13: Borac rutinski

Banjalučki Borac uspješno je startovao u košarkaškom prvenstvu Bosne i Hercegovine.

LIGA 13: Borac rutinski Izvor: MONDO

Poslije slobodnog prvog kola, izabranici Drage Karalića su u utorak sa pola snage nadigrali Vardu rezultatom 82:64 (27:15, 9:15, 23:13, 23:21).

Domaći košarkaši, prvenstveno Nemanja Vranješ, odlično su ušli u utakmicu i poslije početnog ispitivanja snaga serijom od 10:0 stekli osjetniju prednost, koju su do kraja četvrtine povećali na +12 (27:15).

U drugoj četvrtini gosti su uzvratili i nakon 29:17 za Borac, sa tri vezane trojke stigli do samo tri poena minusa, ali je crveno-plavi tim na odmor otišao sa +6.

U trećem periodu, Karalićeva ekipa je prelomila dvoboj, kada je stekla nedostižnih 16 razlike, što je u posljednjem kvartalu uvećano na maksimalnih +22 (65:43).

Do isteka 40. minuta, Borac je rutinski priveo meč kraju za prvu pobjedu u novoj sezoni.

U banjalučkim redovima briljirao je Vranješ sa 26 poena, a solidan učinak ostvarili su i Maksim Šturanović sa 16 i Darko Kastratović sa 11 pogodaka. Goste iz Višegrada, koji su u prvom meču takozvane "Lige 13" savladali Zrinjski, predvodili su Miroslav Marković sa 16 i Srđan Golubović sa četiri koša manje.

Još ubjedljiviju pobjedu ostvario je Zrinjski, deklasiravši u Mostaru Servitium iz Gradiške sa 91:61.

Kod "plemića", Marsel Džons je ostvario dabl-dabl učinak (18 poena i 11 skokova), a po 14 poena postigli su Aleksandar Radulović i Almir Hasanović. U gradiškom taboru bolji od ostalih bili su Ivan Baković sa 19 i Igor Bjelić sa 14 koševa.

Hercegovac je u Bileći savladao Brotnjo rezultatom 73:60. Nikola Lalić sa 21 i Goran Gajović sa 16 pogodaka predvodili su Hercegovac, dok je u timu iz Čitluka najbolji bio Branimir Josipović sa 12 koševa.