EL: Sijena, Galatasaraj i Kaha se gostili

U četiri meča Evrolige odigrana u srijedu samo Kantu slavio pred svojim navijačima, i to zahvaljujući srpskim košarkašima Micovu i Šćekiću.

EL: Sijena, Galatasaraj i Kaha se gostili Izvor: MONDO

Montepaski iz Sijene slavio je u gostima u Kazanju protiv Uniksa rezultatom 79:71 (20:24, 23:20, 21:11, 15:16) u prvom kolu D grupe Evrolige.

Rusi su pred domaćim navijačima uspjeli da odigraju odlično jedno poluvrijeme, predvođeni sjajnim Henrijem Domerkantom. Amerikanac sa pasošem Bosne i Hercegovine je sa 30 poena, uz sedam skokova, doigrao jednu od najboljih partija u Evroligi, ali je to bilo nedovoljno.

Na drugoj strani makedonski reprezentativac Lester Bo Mekejleb (17 poena - na fotografiji), uz pomoć Rimantasa Kaukenasa (14 poena) i Davida Andersena (13 poena) uspio je da svom timu donese potrebnu prevagu i trijumf.

U drugoj utakmici iste grupe Galatasaraj je bio bolji od Prokoma u Poljskoj - 76:72 (21:19, 11:18, 27:11, 17:24). Turski klub do pobjede je došao u posljednjem minutu meča mini-serijom 5:1.

Jaka Lakovič predvodio je goste sa 21 poenom i četiri asistencije.

Kaha Laboral takođe je trijumfovala na gostovanju Fenerbahče Ulkeru - 69:66 (12:20, 22:16, 19:12, 16:18) u meču grupe A. Klub iz Istanbula imao je priliku u finišu meča da izbori produžetak, ali je Omar Onan bio neprecizan u šutu iz daljine.

Goste je predvodio Mirza Teletović sa 23 poena, dok je Milko Bjelica doprinio trijumfu sa 12 poena i pet skokova. Nemanja Bjelica upisao je samo jedan skok za šest i po minuta provedenih na terenu.

Kod Fenerbhče Ulkera upravo je tragičar Onan bio najbolji pojedinac sa 16 poena.

Jedinu pobjedu kod kuće ostvario je Kantu. Italijanski tim je bio bolji od Nansija 80:69 (17:21, 27:23, 13:8, 23:17). Srpski igrači Vladimir Micov sa 14 i Marko Šćekić sa 11 poena bili su među najzaslužnijima za trijumf.

Kod gostiju Akin Akingbala upisao je 20 poena, uz sedam uhvaćenih lopti.

REZULTATI I PAROVI 1. KOLA

Grupa A: Fenerbahče - Kaha Laboral 66:69, Kantu - Nansi 80:69, Bilbao - Olimpijakos (petak).

Grupa B: Žalgiris - CSKA 74:87, Panatinaikos - Unikaha, Bamberg - Zagreb (četvrtak).

Grupa C: Partizan mt:s - Efes, Šarlroa - Real, Armani - Makabi (četvrtak).

Grupa D: Uniks - Montepaski 71:79, Prokom - Galatasaraj 72:76, Olimpija - Barselona (četvrtak).