EL: Poraz Makabija u Milanu

U Grupi C, Armani pobijedio Makabi, a Real bio ubjedljiv protiv Šarlroa. Pobjede Panatinaikosa, Barselone, težak poraz Zagreba na debiju u Evroligi.

EL: Poraz Makabija u Milanu Izvor: MONDO

Armani Džins, ako se po jutru dan poznaje, biće ozbiljan igrač u ovogodišnjoj Evroligi.

Na startu, u Partizanovoj Grupi C, skupi i renovirani italijanski tim prilično lako je pobijedio slavni Makabi u Milanu - 89:82 (14:19, 27:19, 24:14, 24:27).

Poslije izjednačenog prvog poluvremena, Italijani su ključnu prednost napravili u trećoj četvrtini, kada su od 45:44 došli do 65:52, nadasve zahvaljujući rezervisti Maliku Herstonu, koji je u tom trenutku već bio ubacio 21 poen, a startni bekovski par Omar Kuk/Dru Nikolas tri poena skupa.

Herston je najveću napadačku podršku imao u NBA zvijezdi Danilu Galinariju, koji je do kraja utakmice ubacio 23 poena, dok se Herston zaustavio na 25. Ovaj tandem sjajno se nadovezao na odličnu partiju grčkog centra Janisa Burusisa u prvom poluvremenu. Kada je Grk stao, Herston i Galinari počeli su da pogađaju spolja i Izraelcima nije bilo spasa, iako su u jednom trenutku smanjili na 67:71.

Ipak, Galinari je stavio trojku, a potom Kuk ukrao loptu i lagano položio, pa se četiri minuta prije kraja Milano vratio na lagodnih 76:67.

U redovima Makabija, najbolji je bio Lior Elijahu sa 23 poena i osam skokova.

U Grupi C, odigran je i meč Šarlroa - Real Madrid, a gosti iz Španije bili su više nego ubjedljivi - 76:100!

Od početka susreta bilo je jasno da Belgijanci nemaju šta da traže protiv "kraljevskog kluba", snažno pojačanog povratkom NBA zvijezde i španskog reprezentativca Rudija Fernandeza, koji je meč završio sa 19 poena, koliko je sakupio i Felipe Rejes.

Naš reprezentativac Novica Veličković počeo je utakmicu kao starter, ali je bio jako loš i za 15 minuta na terenu nije uspio da se upiše u strijelce iz pet pokušaja, što mu je donijelo indeks uspješnosti "minus 1".

Od Srba, u četvrtak uveče igrali su još Nenad Šuput (Bamberg), Kosta Perović (Barselona) i Ratko Varda (Olimpija).

Šuput je u ubjedljivoj pobjedi Bamberga nad debitantom u Evroligi, prvakom Hrvatske Zagrebom (96:65) ubacio 15 poena za 18 minuta u igri, imao i tri skoka i dvije izgubljene lopte. Ratko Varda je u glatkom porazu Olimpije u Ljubljani od Barselone (64:86) sakupio 16 poena za 21 minut, uz četiri izgubljene lopte.

Iako nije registrovan za ACB ligu, Perović je iskoristio šansu u Evroligi i za Barselonu ubacio šest poena, uz devet skokova protiv Olimpije.