Strahinja Stojačić je promašio zlato na Evropskom prvenstvu (VIDEO)

Pogledajte kako je Srbija ostala bez zlatne medalje na EP u basketu 3x3.

strahinja stojacic promasio sut za pobedu srbije i zlato na ep Izvor: Arena Sport/Printsceen

Reprezentacija Srbije u basketu 3x3 nije uspjela da odbrani titulu prvaka Evrope. Još od 2018. godine srpski basketaši dominiraju u Evropi, međutim Austrija je zaustavila "orlove" u večerašnjem finalu u Beču. Domaćin je u velikoj drami slavio 18:17, a ostaće uz to velika žal pošto je Srbija je imala šut za pobjedu.

Nakon promašaja Austrijanaca, koji su mogli da "dvojkom" riješe meč, lopta je stigla do Strahinje Stojačića koji je ostao sam na "kapici" i mogao je bez ometanja da šutira za pobjedu. Nažalost, dvije sekunde prije kraja njegov šut ostao je na košu...

Pogledajte kako je Srbija ostala bez zlatne medalje na Evropskom prvenstvu u basketu 3x3:

Pogledajte

00:11
Promašaj Strahinje Stojačića
Izvor: ArenaSport

Srbija je prvo zlato na EP osvojila 2018. godine u Bukureštu kada je pobijedila Letoniju, a od tada je u finalima "tukla" Francusku, Litvaniju, pa opet Letoniju i Litvaniju. Prvo finale koje je Austrija odigrala donijelo je i njima zlato, dok Srbija mora da se zadovolji srebrom - i čak sedmom medaljom u ukupno devet turnira.

Srpsku reprezentaciju, koja se promijenila u odnosu na Olimpijske igre u Parizu na kojima su ostali bez medalje jer smo ispali u četvrtfinalu protiv Francuske, predstavljali su Strahinja Stojačić, Marko Branković, Stefan Kojić i Nemanja Barać.