ABA: Drama u Vršcu, poraz domaćih

Hemofarm izgubio od Budućnosti 78:77, pošto je u četvrtoj četvrtini anulirao zaostatak od 11 poena.

ABA: Drama u Vršcu, poraz domaćih Izvor: MONDO

Aleksej Nešović brzopleto je završio posljednji napad i Budućnost je u meču 11. kola ABA lige kao gost savladala Hemofarm - 78:77 (23:20, 22:18, 20:16, 13:23).

Plejmejker domaćih je poseij polovičnog učinka Bojana Krstovića sa linije slobodnih bacanja imao 10 sekundi da postigne koš za pobjedu, ali se punom brzinom stuštio ka košu i pod pritiskom čuvara promašio teško polaganje.

Nastala je gužva u kojoj su igrači Budućnosti iščeprkali loptu i popravili skor na 7-4, što ih je odvelo na diobu petog mjesta sa ekipom Cibone.

Hemofarm uz zaostali meč sa Makabijem ima skor 4-6 i zauzima desetu poziciju, ispred kvarteta koji čine Crvena zvezda i tri slovenačka predstavnika.

Šteta je što Vrščani nisu pobjedom krunisali povratak iz 11 poena "minusa" po završetku treće četvrtine.

Oni su slobodnim bacanjima Borisa Savovića izjednačili na 71:71, ali je Marko Popović 55 sekundi prije kraja uzvratio trojkom od tablu i time donio Podgoričanima prednost koju su u penal-završnici uspjeli da sačuvaju, iako je pored Krstovića i Džermejn Anderson realizovao samo jedno bacanje.

Ivan Maraš predvodio je Vrščane sa 17 poena, Savović zabilježio još jedan "dabl-dabl" (15p, 17sk), dok su Nešović i Marko Šutalo ubacili po 13 poena.

Krstović i Anderson bili su najefikasniji kod gostiju sa po 15 poena.