ABA: Zvezda bolja od Širokog

Crveno-bijeli pobjedom nad Širokim u 12. kolu ABA lige prekinuli seriju od šest vezanih poraza.

ABA: Zvezda bolja od Širokog  Izvor: MONDO

Crvena Zvezda Beograd upisala je treću pobjedu u ABA ligi.

Poslije Hemofarma i Zlatoroga, crveno-bijeli su pred 3.000 svojih navijača u Pioniru pobijedili Široki - 83:72 (28:18, 19:21, 15:25, 21:8).

Početak i kraj utakmice Zvezda je odigrala ubjedljivo, ali je u jednom trenutku strepjela za trijumf protiv ekipe koja odlično igra u gostima, na kojima je sakupila četiri od pet pobjeda od početka sezone.

Najbolji igrač meča bio je Petar Popović sa 23 poena i čak 14 sokova.

Iskusni centar imao je indeks uspješnosti 38, a u teškim momentima po svoj tim uspijevao je podigne ekipu i da je pokrene do konačne pobjede. U stopu su ga pratili Andreja Milutinović, čija je trojka uz faul kod rezultata 72:70 prelomila utakmicu, i Nemanja Nedović. Prvi je postigao 16, a drugi 11 poena.

U ekipi Širokog dvocifreni učinak imali su Pilepić sa 18, Kolins sa 13 i Planinić sa 11 poena.

Zvezda je ovom pobjedom prekinula lošu seriju od šest vezanih poraza i u pobjedničkom raspoloženju dočekuje "vječitog" rivala naredne subote.

Domaćin je poveo sa 7:0, a već poslije par minuta Zvezda je imala dvocifrenu prednost (15:4).

Odlično su većim djelom prvog poluvremena djelovali učenici Svetislava Pešića i u tim trenucima izgledalo je da će crveno-bijeli lako stići do trećeg trijumfa u regionalnom takmičenju. Pogotovo na poraz niko nije pomišljao kada je pred kraj druge četvrtine Zvezda u dva navrata imala i plus 16 (43:27 i 45:29).

Crveno-bijeli uspijevali su da održe vođstvo i razliku sve do 26. minuta kada se na parketu dogodio veliki preokret. Srpski tim vodio je sa 57:46, a onda je Široki serijom 18:5 u posljednja četiri minuta treće četvrtine preokrenuo rezultat u svoju korist.

Široki je vodio 64:62 najviše zahvaljujući odličnom Kolinsu.

Ipak, otrežnjenje Zvijezdinih košarkaša stiglo je na vrijeme. Široki je u posljednjoj dionici zaustavljen na samo osam poena, dok su crveno-bijeli ubacili 21 - za, na kraju, ubjedljivu pobjedu.

Koliko je Pešićevim pulenima značio ovaj trijumf svedoći i velika radost igrača po završetku prvog duela 12. kola.