• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Andrea Trinkijeri preuzima klub u ABA ligi: Dobiće odriješene ruke da napravi evroligaški drim tim

Andrea Trinkijeri će prema navodima italianskih medija preuzeti Dubai naredne sezone.

 Andrea Trinkijeri preuzima Dubai naredne sezone Izvor: EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

Andrea Trinkijeri je na iznenađenje mnogih dobio otkaz u Žalgirisu nakon kraja sezone, a sada italijanski mediji prenose da je našao novi posao i to u ABA ligi. 

Novinar "Gazeto delo sporta" Mario Kanfora je objavio da je iskusni italijanski stručnjak odmah po dogovoru raskida ugovora sa Žalgirisom potpisao ugovor sa Dubaijem i da će predvoditi ovaj klub u Evroligi naredne sezone. 

Ova informacija dolazi kao veliki šok s obzirom da je hrvatski stručnjak sa slovenačkim papirima Jurica Golemac imao sjajnu sezonu sa Dubaijem. Tim je u svojoj prvoj sezoni u istoriji završio takmičenje u regularnom dijelu sezone kao treći ispred Crvene zvezde, a iza Budućnosti i Partizana. Uspjeli su da pobijede Partizan u jednom meču polufinala i očekivalo se da Golemac nastavi sa poslom. 

Šta je sljedeće za Trinkijerija? 

Sjajno je Žalgiris počeo sezonu u Evroligi, ali je ekipu uzdrmao odlazak Lonija Vokera tokom sezone. Silvan Fransisko nije mogao sam i ušlo se u seriju poraza pa je litvanski tim završio tek na 13. mjestu sa 15 pobeda i čak 19 poraza.

Dubai za narednu sezonu pod ugovorom ima Nejta Mejsona. Klemena Prepeliča, Danila Anđuđića, Nemanju Dangubića, Avudu Abasa, Davisa Bertansa i mladog Boru Jašara, pa se očekuje da bude dovedeno makar sedam ili osam igrača.

Gdje je sve radio Trinkijeri? 

Počeo je krajem devedesetih kao asistent u Olimpiji iz MIlana, a onda je radio u Triboldiju, Juvekaserti i Veroli. Čulo se za njega poslije pet godina u Kantuu, a onda je vodio Uniks, Bamberg i zatim je došao u Srbiju. Vodio je Partizan dve godine, a zatim je radio u Bajernu i Žalgirisu.

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC