KUP BiH: Igokea i Široki u finalu

Lider ABA lige deklasirao ekipu Čapljine 93:65, dok je Široki bio još ubjedljiviji protiv Posušja 105:50.

KUP BiH: Igokea i Široki u finalu Izvor: MONDO

Košarkaši Igokee plasirali su se u finale Kupa Bosne i Hercegovine, pošto su u prvom meču polufinala završnog turnira koji se održava u Laktašima, savladali Čapljinu sa 93:65 (27:17, 18:10, 25:25, 23:13).

Domaći košarkaši bili su apsolutni favoriti u ovoj utakmici, što su pokazali na samom početku. Već u osmoj minuti susreta Igokea je vodila sa 10 poena razlike (22:12), da bi u 14. vodila sa „+15“ (34:19).

Trojkom Marka Brkića dva minuta prije odlaska na veliki odmor, Igokea je povela sa 41:23, da bi istu prednost sačuvala po isteku 20 minuta igre (45:27).

Sve što su gosti uspjeli učiniti u ovom susretu bilo je krajem treće četvrtine kada su preko Željka Klještana smanjili na 12 razlike zaostatka (62:50). U zadnja tri minuta igre domaći košarkaši (Komatina, Gajović, Adamović) su serijom od 8:2 na mini-odmor otišli sa 70:52.

Poslednja četvrtina bila je potpuna kapitulacija Čapljine, a najveća prednost iznosila je „+33“ (89:56) tri minute prije kraja susreta. Gosti su uspjeli do kraja smanjiti zaostatak na 28 poena, pa je susret završen 93:65.

Zanimljivo, strateg domaćih Dragan Bajić šansu je ukazao svim igračima, a svi do jednog uspjeli su se upisati u listu strijelaca. Najefikasniji su bili Edvards sa 15 i Gajović sa 13 poena. Na drugoj strani Klještan je postigao 17 poena.

Igokea – Čapljina 93:65 (27:17, 18:10, 25:25, 23:13)

IGOKEA: Adamović 3, Dozet 12, Jorović 3, Komatina 8, Gajović 13, Šulović 4, Bocka 9, Brkić 8, Hemonds 6, Joksimović 2, Edvards 15, Štemberger 10.

ČAPLJINA: Bjelica 15, Kovačević 9, Klještan 17, V.Jurković 6, Mičić, Bokšić, Galić, Maslać, Jelčić 9, Karamatić 2, M.Jurković, Popović 7.

Protivnik Igokei u finalu biće Široki koji je deklasirao Posušje sa 105:50.

Već poslije prve četvrtine širokobriježani su imali 25:15, da bi do poluvremena prednost povisili na "nevjerovatnih" 56:24.

Široki je do kraja susreta uvećavao prednost, da bi najveća bila na samom kraju kada je bilo 105:50.

FInale se igra sutra u Laktašima sa početkom u 17 časova.