EP (U-20): Dolijali Crnogorci

Mladi košarkaši Srbije su nadomak plasmana u polufinale posle pobede nad Crnom Gorom - 75:70 (26:23, 17:12, 17:14, 15:21).

EP (U-20): Dolijali Crnogorci Izvor: MONDO

Izabranici Slobodana Klipe su tako naneli prvi poraz "bivšoj braći" i sada obe ekipe u grupi F imaju skor 3-1.

Srbija umalo od gotovog nije napravila veresiju. Sve vreme je vodila i održavala protivnika na distanci.

Crnogorci su povremeno u trećoj četvrtini uspevali da "minus" smanje na šest, ali su Raduljica i drugovi kao po pravilu povećavali razliku.

Međutim, četiri minuta pre kraja Crna Gora je trojkom Despotovića prišla na samo tri poena, a zatim zahvaljujući Vranješu, dva minuta pre kraja i povela - 68:67.

Ipak, Srbi su "stegli" odbranu u finišu, sigurno realizovali slobodnja bacanja i stigli do trijumfa - 75:70.

Ponovo je najbolji na terenu bio Miroslav Raduljica sa 25 poena i 11 skokova, a najjaču podršku imao je u Marku Kešelju, koji je zabeležio po dva poena i dve uhvaćene lopte manje.

U reprezentaciji Crne Gore najefikasiji je bio Dašić (25 poena), dok je Vranješ ubacio 18 poena.

Igrači Slobodana Klipe bi pobedom u poslednjem kolu protiv domaćina Letonije otklonili sve dileme oko plasmana u polufinale.