SL: Poraz Radničkog i u Užicu

Četvrti uzastopni poraz Kragujevčana u Superligi! Revija trojki u finišu utakmice.

SL: Poraz Radničkog i u Užicu  Izvor: MONDO

Poslije trećeg poraza u nizu Miroslav Nikolić je ponudio ostavku na mjesto trenera Radničkog.

Ona nije usvojena, već je rukovodstvo Radničkog odlučilo da popularnom "Muti" ponudi novi četvorogodišnji ugovor.

Sve to, međutim, nije uticalo na to da se ekipa trgne.

Uslijedio je još jedan poraz, ovaj put u Užicu od Slobode - 70:72 (19:20, 13:16, 13:14, 25:22), kojoj je to tek druga pobjeda, pošto je prethodno bila bolja od Metalca, takođe, kao domaćin.

Koš odluke, u razmjeni "dalekometne paljbe" postigao je Marko Ljubojević u posljednjoj sekundi meča! Prethodno su trojke za Radnički pogodili Stiven Marković i Bojan Krstović, a između njih precizan za domaćina bio je Marko Ljubojević. Svi ti šutevi pogađani su u posljednjem minutu utakmice!

Sloboda je vodila veći dio meča, ali ta prednost nije prelazila sedam poena razlike (30:23 i 52:45).

Radnički je na dva minuta prije kraja uspio da serijom 8:0 izjednači na 62:62, poslije čega se igralo poen za poen do trojke Bojana Krstovića i vođstva gostiju 67:66. A onda je uslijedilo pomenuto raspucavanje...

Sloboda je trojke šutirala 9-19, a Radnički 8-22. Užičani su bili bolji i u šutu za dva poena: 59 odsto, naspram 47 Radničkog, kao i u broju uhvaćenih lopti 27:22.

Najefikasniji igrač utakmice bio je plej domaćeg tima Aleksandar Vasić sa 15 poena, a pratili su ga Anđić, Stevović i Obrenović sa po 10.

Ekipu Miroslava Nikolića predvodio je Stefan Sinovec sa 14 poena. Ćapin i Krstović postigli su po 11, a Marković 10.

Narednu utakmicu Kragujevčani će igrati protiv Partizana mt:s u Beogradu, dok će Sloboda biti gost Mega Vizure u Kruševcu.

REZULTATI 6. KOLA

Sloboda - Radnički 72:70
Partizan mt:s - Konstantin 76:64
Metalac - Crvena zvezda Telekom 82:77
Vojvodina - Mega Vizura (petak)

TABELA: Partizan mt:s 6-0, Vojvodina 4-1, Mega Vizura 4-1, Crvena zvezda Telekom 3-3, Sloboda 2-4, Radnički 2-4, Metalac 1-5, Konstantin 1-5.

(MONDO, foto: Petar Stojanović - MONDO)