NBA: Entoni odmah zablistao

Njujork na svom parketu savladao Boston u prvoj utakmici ovogodišnjeg plej-ofa (85:78). Najbolji strijelac lige ubacio 36 poena.

NBA: Entoni odmah zablistao Izvor: MONDO

Ako se po jutru dan poznaje, serija Njujork Niksa i Boston Seltiksa proći će u znaku odbrana, ali to što je prvi meč odigran na mali broj poena, ne znači da su "kelti" imali odgovor za Karmela Entonija.

Najbolji strijelac ligaškog dijela sezone, ispred Kevina Durenta, nastavio je niz sjajnih partija i na premijeri plej-ofa 2013, postigavši 36 poena uz šut iz igre 13/29, od toga 4/6 za trojku.

Entoni je perfektno izvodio slobodna bacanja (6/6), imao šest skokova i četiri ukradene lopte.

Boston je na poluvrijeme otišao sa prednošću od 53:49, ali su Niksi u drugom dijelu sveli goste na svega 25 postignutih poena(!) - u trećoj četvrtini na 17, a u posljednjoj na osam.

Poraz Seltiksa bio je vjerovatno neminovan, ako se ima u vidu da startna petorka nije dobila praktično nikakvu pomoć igrača sa klupe. Džejson Teri, Kortni Li i Džordan Kroford zajedno su dali četiri poena, bez ijednog pogotka iz igre (0/7).

Njujork je imao dvojicu "startera" bez poena (Kris Kouplend i Tajson Čendler), ali je uz monstruoznu partiju Entonija bilo dovoljno da Džej Ar Smit sa klupe doda 15, a Kenion Martin 10 poena.

Rejmond Felton postigao je 13 poena sa pozicije prvog plejmejkera.

Džef Grin predvodio je gostujući tim sa 26 poena, Pol Pirs pratio ga je sa 21, dok će Kevin Garnet (8p, 9sk) morati da igra bolje ako Boston u noći između utorka i srijede misli da izbjegne 0:2.