ABA F4 (kraj): Igokea - Partizan 57:63

Crno-bijeli slomili domaćina F4 sa 10 trojki iz 23 pokušaja, od toga šest u drugom poluvremenu, nakon što je Igokea povela sa pet poena razlike.

ABA F4 (kraj): Igokea - Partizan 57:63 Izvor: MONDO

Košarkaši Partizana plasirali su se u finale završnog turnira regionalne Jadranske lige pošto su večeras u Laktašima, u drugoj polufinalnoj utakmici, savladali ekipu Igokee sa 63:57 (17:15, 6:10, 18:15, 22:17).

Ovim uspjehom crno-bijeli su obezbijedili i učešće u Evroligi sljedeće sezone.

U borbi za titulu na Fajnal-foru u Laktašima Partizan se sastaje sa Crvenom zvezdom, koja je ranije danas pobijedila kragujevački Radnički sa 79:78 (20:27, 21:13, 21:20, 17:18).

Finalna utakmica na programu je u subotu od 20.30 sati.

Večerašnji meč odigran je pred oko 3.000 gledalaca u hali u Laktašima, a sudili su Sašo Pukl, Matej Boltauzer I Damir Javor.

IGOKEA: Adamović, Dozet 2, Jorović 2, Komatina 4, Gajović, Šulović, Bocka, Brkić 3, Hemonds 10, Joksimović 7, Edvards 17, Štemberger.

PARTIZAN: Lovern 12, Milutinov , VEsterman 4, Gordić 2, Lučić118, Milosavljević 9, Bogdanović 5, Gagić 5, Musli, Čakarević, Djekić, Bertans 13.

U meču Igokee i Partizana mt:s očekivala se tvrđa košarka nego u susretu Crvene zvezde Telekom i Radničkog, ali ne baš ovoliko tvrda!

Domaćin vodi u drugom polufinalnom susretu rezultatom 25:23 (15:17, 10:6), a oba tima su iz igre ubacila manje od 30 odsto šuteva!

Igokea ima posebno loš učinak u šutu za tri (2/13), a Partizan mt:s u šutu za dva poena (3/16).

Zanimljivo je da Igokea nije povela sve do slobodnih bacanja Korslija Edvardsa u 20. minutu, kojima je i postavljen konačan rezultat poluvremena.

Crno-bijeli su "otvorili" utakmicu trojkama Milosavljevića i Bertansa, a Letonac je zatim pogodio još dva puta iza linije od 6,75 metara, za vođstvo od 14:8.

Međutim, Partizan se do odlaska na odmor nije pomjerio sa te četiri trojke, a maksimalnu prednost od 17:10, poslije koša i dodatnog bacanja Vestermana, imao je u 8. minutu. Marko Brkić trojkom je donio Igokei priključak (15:17), a u "rovovskoj" borbi je malu prevagu na stranu ekipe iz Laktaša donio iskusni Edvards - za 14 minuta u igri nanizao je osam poena i devet skokova.

Kod crno-bijelih je najefikasniji Bertans sa 10 poena.