NBA: Bruklin i Hjuston preživjeli

Čikago nije iskoristio prvu od tri, a Oklahoma prvu od četiri "meč lopte" za plasman u polufinale konferencija. Atlanta izjednačila protiv Indijane.

NBA: Bruklin i Hjuston preživjeli  Izvor: MONDO

Bruklin Netsi brzo su se oporavili od poraza u četvrtoj utakmici prvog kola, nakon tri produžetka i prokockanih 14 poena razlike u posljednjoj četvrtini.

Odlučila je serija od 8:1, kojom je Bruklin dva minuta prije kraja poveo sa 103:91 i potom lagano priveo meč kraju - 110:91.

Čikago je domaćin šeste utakmice, u noći između četvrtka i petka. Ako propusti i tu šansu, moraće da igra "majstoricu" na gostujućem parketu, što bi poslije vođstva u seriji od 3:1 bio više nego nepovoljan rasplet.

Bulsi su hendikepirani na poziciji plejmejkera, jer u ponedeljak, pored čitave sezone odsutnog Rouza, nije mogao da igra ni Kirk Hajnrih. U startnoj petorci našao se Nejt Robinson i opravdao očekivanja sa 20 poena i osam asistencija, ali nije imao ko da nadoknadi njegov učinak sa klupe.

Kod Netsa je pored odličnog centra Bruka Lopeza i Deron Vilijams imao svoje veče, a znake izlaska iz duboke krize pokazuje i iskusno krilo Džerald Valas.

Hjuston (bez Džeremija Lina) uspio je da zabilježi prvu pobjedu nad favorizovanim Oklahoma Siti Tanderom, koji je poslije druge utakmice ostao bez Rasela Vestbruka - 105:103.

Najbolji tim Zapada u neizvjesnoj završnici je imao "zicer" za produžetak, koji je poslije skoka u napadu promašio Serž Ibaka. Biće iznenađenje ako Rokitsi ostvare više od ove, počasne pobjede...

Ono što je na Zapadu okršaj Klipersa i Memfisa, na Istoku je serija Indijana - Atlanta. Po dvije uglavnom sigurne i ubjedljive pobjede domaćina i potpuna neizvjesnost uoči petih i šestih mečeva.

Ako i tada ostane neriješeno, Klipersi i Indijana igraće odlučujuće susrete pred svojim navijačima.