NBA: Grizli Rendolf! (VIDEO)

Iskusni centar sa 25 poena i 11 skokova predvodio Memfis do "brejka" u Los Anđelesu. Klipersi bez Grifina. Denver smanjio protiv Golden Stejta.

NBA: Grizli Rendolf! (VIDEO) Izvor: MONDO

Memfis Grizlis ušli su u plej-of kao peti nosioci Zapadne konferencije, ali kako se odvijaju stvari, ne bi bilo iznenađenje da doguraju i do finala.

Pobjedom u Stejpls centru 103:93 preoteli su Los Anđeles Klipersima prednost domaćeg terena, sa početnih 0:2 stigli do vođstva od 3:2 i u noći između petka i subote će imati priliku da pred svojim navijačima "ovjere" plasman u sljedeću rundu.

A, tamo ih najvjerovatnije čeka Oklahoma, bez jednog od ključnih igrača, Rasela Vestbruka!

Najzaslužniji za možda i prelomnu pobjedu nad Klipersima bio je "veliki trio" Zek Rendolf, Mark Gasol, Majk Konli, koji je ovog puta imao izdašnu pomoć veterana Tejšona Prinsa (15p, dve trojke).

POGLEDAJTE!

Na drugoj strani je Kris Pol ostao gotovo sam kada je Blejk Grifin zbog povrede skočnog zgloba morao da napusti parket sredinom treće dionice.

Prednost Memfisa u posljednjih osam-devet minuta utakmice nije "silazila" ispod šest poena.

"Izdržali smo njihov početni udar i od druge četvrtine počeli da se namećemo igrom u odbrani. Čak i kada je Gasol dobio peti faul, Zek je preuzeo odgovornost i nosio ekipu, dok je Prins pogodio nekoliko važnih šuteva", rekao je trener Memfisa Lajonel Holins.

Denver je na svom parketu dobio prvo poluvrijeme sa čak 20 poena razlike (66:46) i u finišu odolio naletu Golden Stejt Voriorsa - 107:100.

POGLEDAJTE!

Gosti su smanjili na 96:91 i kasnije promašili dva šuta za tri poena, kojima su mogli da priđu na samo "minus dva".

Stiven Kari (15p, 4sk, 8as) se malo "ohladio" poslije ukupno 90 poena, od toga 14 trojki, u prethodna tri meča, a trener Voriorsa Mark Džekson žalio se da su domaći igrači u više navrata pokušavali da ga zaustave na nekošarkaški način.