SL: "Lale" na Jadranu!

Vojvodina Srbijagas kao gost pobijedila Mega Vizuru (88:85) i stekla nedostižnu prednost u odnosu na petoplasirani Radnički.

SL: "Lale" na Jadranu!  Izvor: MONDO

Košarkaši Vojvodine "ovjerili" su plasman u ABA ligu 2013/14, dok će Radnički iz Kragujevca poslije četiri sezone učešća u regionalnom takmičenju igrati Prvu ligu Srbije!

To je epilog dramatične utakmice 13. kola Superlige, u kojoj su Novosađani u Zemunu savladali Mega Vizuru rezultatom 85:88 (20:25, 18:25, 25:26, 22:12).

Voša se nalazila u vođstvu gotovo svih 40 minuta, početkom treće četvrtine sa maksimalnih 15 poena razlike, dok se u posljednjih 10 minuta ušlo sa rezultatom 63:76.

Oslabljena neigranjem Novice Veličkovića, Mega je od tog trenutka "dala gas", uhvatila priključak serijom od 7:0 (70:76 u 32. minutu) i potom malo-pomalo uspjela i da izjednači.

Vasilije Micić je slobodnim bacanjima u 38. i 39. minutu dovodio domaćina u "egal" (83:83, 85:85), a prelomni koš je poslije serije grešaka i promašaja na obe strane postigao Radovan Marković - 85:87.

Micić je nakon toga promašio u pokušaju da po treći put izjednači, odmah je faulirao Ognjena Kužetu, koji je dao prvo, promašio drugo slobodno bacanje, ali je loptu uhvatio krilni centar Vojvodine Nikola Kalinić i sačuvao pobjedu...

"Lale" su time popravile skor na 8-5, dok je Radnički uoči utakmice sa Slobodom na 6-6 i više ne može do četvrtog mjesta, jer ima lošiji skor u međusobnim susretima sa direktnim rivalom.

Novosađani su posljednji put igrali Jadransku ligu još u sezoni 2008/09.

Megu (9-4) bi ovaj poraz mogao da košta druge pozicije na tabeli, odnosno prednosti domaćeg terena u polufinalu plej-ofa.

MEGA VIZURA: Reljić, Krstić 4, Dangubić 8, Drča 16, Avramović 6, Micić 14 (6as, 6izg), Luković 13 (7sk), Ćakić 5, Bojić 4, Marjanović 15 (10sk).

VOJVODINA SRBIJAGAS: Petković, Kužeta 6 (6sk), R. Marković 10, Boltić, Stojačić 2, Marojević 7, Kalinić 16 (7sk), N. Marković 9, Ilić 14 (6as), Pešaković, Čović 3 (5as), Zeković 21.

(MONDO, foto: MN Press - arhiva)