SL: Favoriti rutinski, crno-bijeli na "polu"

Sigurne i ubjedljive pobjede Partizana, Zvezde i Radničkog. Dašić u Pioniru igrao ličnu "utakmicu" sa navijačima crveno-bijelih.

SL: Favoriti rutinski, crno-bijeli na "polu"  Izvor: MONDO

Partizan mt:s u Nišu je savladao Konstantin rezultatom 73:48 i time obezbijedio startnu poziciju broj jedan pred plej-of, koji počinje 28. maja.

Crno-bijeli nisu imali nikakvih problema sa "fenjerašem" Superlige Srbije, a jedina loša vijest sa ovog meča je povreda Žofrija Lovernja, koji je sredinom druge četvrtine izašao iz igre na sopstveni zahtjev i više se nije vraćao.

Sa tribina se učinilo da je riječ o povredi leđa, kao i da je Francuz mogao da nastavi meč, ali da za tim nije bilo potrebe.

Slično se u Pioniru dogodilo Demarkusu Nelsonu, koji je u posljednjoj četvrtini dobio udarac u koljeno i preventivno je zamijenjen.

Pobjedu Crvene zvezde Telekom nad Metalcem (88:75) u lijepo popunjenom Pioniru propustio je zbog povrede Majk Skot.

Valjevci su se "držali" u prvih petnaestak minuta, ali Zvezda je do kraja poluvremena napravila seriju od 15:3 i prvi put stekla dvocifrenu prednost. U nastavku je bilo i "plus 24" (70:46), uz odlične partije Nelsona i Radivojevića, nakon čega su gosti iskoristili protivnikovo opuštanje.

Posebnu priču na ovoj utakmici predstavljao je sukob krila Metalca Vladimira Dašića i navijača Crvene zvezde.

Ovi su počeli da ga "prozivaju" poslije jednog duela sa Borisom Savovićem, bilo je tu i uvredljivih pjesama na račun pjevačice sa kojom Dašića često povezuju u tabloidima, a i crnogorski reprezentativac je prihvatio "bačenu rukavicu", pa je poslije svakog svog koša pokazivao prstom ka dijelu tribina sa kog su stizale uvrede...

Dašić je, inače, odigrao svih 40 minuta, a provokacije sa tribina stizale su i na račun nekadašnjeg centra Partizana - ali i Zvezde - Slavka Vraneša.

Ekipa Dejana Radonjića je zahvaljujući porazu Mege od Vojvodine došla u situaciju da pobjedom u Novom Sadu u posljednjem kolu obezbijedi prednost domaćeg terena u polufinalu doigravanja.

Košarkaši i navijači Radničkog su prije početka utakmice sa Slobodom saznali da su izgubili sve šanse da se plasiraju u plej-of i ABA ligu 2013/14.

Zbog toga su Kragujevčani svoju daleko najubjedljiviju pobjedu od početka Superlige (96:58) ostvarili u prilično depresivnoj atmosferi u hali "Jezero".

REZULTATI 13. KOLA:

Konstantin - Partizan mt:s 48:73 (19:30)
/Tasić 14, Gudžić 13 - Lučić 14, Bogdanović 14/

Crvena zvezda Telekom - Metalac Koteks 88:75 (43:32)
/Rakočević 19, Savović 12, Nelson 11 - Dašić 20, Vraneš 15/

Radnički Kragujevac - Sloboda 96:58 (51:27)
/Birčević 21, Nikolić 20, Miljenović 15 - Jevtović 14/

Mega Vizura - Vojvodina Srbijagas 85:88 (38:50)

TABELA: Partizan 11-2, Zvezda 10-3, Mega 9-4, Vojvodina 8-5, Radnički 7-6, Metalac 3-10, Sloboda 3-10, Konstantin 1-12.

PAROVI POSLEDNJEG KOLA (subota): Partizan - Radnički, Vojvodina - Zvezda, Sloboda - Mega, Metalac - Konstantin.

(MONDO, foto: MN Press)