NBA: Majami na korak do finala (VIDEO)

Šampion NBA lige pobijedio Indijanu u petoj utakmici serije, poveo 3:2 i došao nadomak plasmana u fnale.

NBA: Majami na korak do finala (VIDEO) Izvor: MONDO

Najbolji igrač NBA lige Lebron Džejms još jednom je pokazao svojim saigračima put ka trijumfu i plasmanu u veliko finale protiv San Antonija.

Najdominantniji igrač današnjice postigao je 16 od svojih 30 poena u trećoj, presudnoj četvrtini meča sa Indijanom i najznačajnije doprinio vođstvu Majamija u finalnoj seriji Istočne konferencije - 3:2.

Majami - Indijana 90:79 (19:23, 21:21, 30:13, 20:22)

Domaći tim gubio je na poluvremenu petog meča, ali je iz svlačionice izašao potpuno spreman da što prije prelomi duel. To se i dogodilo, pa gosti nisu imali snage ni znanja da do početka posljednje četvrtine ostanu u igri.

Sljedeći meč biće odigran u subotu uveče i aktuelni šampion imaće veliku priliku da obezbijedi dvoboj sa San Antonijom u velikom finalu.

Indijana je uspjela da na početku za nju kobnog perioda povede (46:40), ali je domaći tim u narednih 11 minuta potpuno nadigrao rivala (30:11).

Džejms je bio raspoložen. Pogodio je u tom periodu sedam od deset šuteva, dok je cijeli tim Indijane bio uspješan samo tri puta iz 14 pokušaja. Lebron je u tom periodu ostvario četiri skoka, Indijana šest. Imao je četiri asistencije, Pejsersi jednu...

Video

Na kraju meča zbirno je ubacio 30 poena, osam skokova i šest asistencija. Njegov saigrač Udonis Haslem posebno je bio inspirisan na kraju meča, pa je ubacivši posljednjih osam šuteva sakupio 16 poena.

U poraženom timu najbolji je bio Pol Džordž sa 27 poena i 11 skokova, Roj Hibert ubacio je 22, a Dejvid Vest 17.

Indijana će imati težak zadatak do kraja serije. Moraće da pobijedi dva puta uzastopno ekipu koja nije "vezala" poraze od početka januara...

(MONDO, foto: Beta/AP/Lynne Sladky)