EP (U-20): Srbija crveni zbog "orlića"

Mlada reprezentacija Srbije doživjela i treći poraz na Evropskom prvenstvu u Estoniji. "Orlići" bez drugog kruga...

EP (U-20): Srbija crveni zbog "orlića" Izvor: MONDO

Velika blamaža!

Poslije uspjeha reprezentacije do 19 godina na Svjetskom prvenstvu (drugo mjesto), očekivali smo da će nas obradovati i godinu dana stariji košarkaši Srbije na Evrobasketu u Estoniji.

Ali, izabranici Vlade Jovanovića podbacili su skroz i baš se obrukali!

Za sada ne ide nikako na šampionatu Starog kontinenta. Poslije tri meča Srbija je posljednja u grupi sa skorom 0-3, porazi se nižu, a posljednji, onaj koji nam je ugasio sve nade, došao je od selekcije Njemačke - 66:56 (20:17, 15:12, 16:17, 15:10).

Ako su "orlići" protiv Litvanije u prvom i Grčke u drugom kolu imali po lošu četvrtinu, koje su ih u oba slučaja koštale poraza, u duelu sa Nijemcima malo toga je funkcionisalno tokom 40 minuta. Nešto bolje je Srbija djelovala u trećem periodu, ali nedovoljno da bi ugrozila vođstvo protivnika i stigla do pobjede koja bi joj donela nadu za prolaz u drugi dio šampionata (prva tri mjesta u grupi).

Nemanja Bezbradica i Luka Mitrović bili su jedini na nivou u srpskom timu. Prvi je postigao 17 poena, a drugi 15. Mitrović je bio i prvi skakač Srbije sa osam uhvaćenih lopti. Podataka da je Nenad Miljenović sa sedam poena bio treći strijelac u poraženom timu dovoljno govori.

Nijemci su imali mnogo više raspoloženih igrača, predvodili su ih Bogdan Radosavljević i Aleksandar Blesing sa po 12 poena.

Srbija u posljednjem 4. kolu Grupe A igra protiv Gruzije meč bez rezultatskog značaja.