UNIVERZIJADA: Srbi za bronzu

Srbija je propustila priliku da se poslije Beograda 2009 i Šenžena 2011, nađe u finalu i bori za zlatnu medalju i na Univerzijadi u Kazanju.

UNIVERZIJADA: Srbi za bronzu Izvor: MONDO

Univerzitetska košarkaška selekcija Srbije neće igrati u finalu u Kazanju.

Izabranici selektora Olivera Popovića igrali su odlično u polufinalnom duelu protiv selekcije Australije skoro 30 minuta, ali su u posljednjoj dionici naglo popustili zbog čega će se boriti za bronzanu medalju.

Poraženi su rezultatom 62:65 (24:6, 13:15, 11:21, 14:23).

Srbi su bili sjajni do isteka treće četvrtine. Serijom od 20:0 u intervalu od četvrtog do desetog minuta srpski košarkaši su na kraju prve četvrtine stekli rekordnu prednost od 18 poena razlike - 24:6. Dominirali su u tim trenutcima centri Đorđe Gagić i Darko Balaban, koji su bili daleko najefikasniji u prvom poluvremenu.

Srbija je čuvala sigurno vođstvo sve do 28. minita (45:32), a onda su Australijanci preuzeli kontrolu na parketu i stigli do preokreta.

Preko raspoloženog Džejsona Kadija uspjeli su serijom trojki u 34. minutu da stignu do vođstva (56:50), ali su srpski studenti, zahvaljujući Stefanu Živanoviću i Ivanu Smiljaniću, povratili prednost - 58:56. Ipak, u posljednja dva minuta nisu odigrali na najvišem nivou, što je daleko koncentrisaniji rival iskoristio i obezbijedio plasman u finale.

Najefikasniji u redovima Srbije bio je Balaban sa 14 poena, dok je Australiju predvodio Kadi sa 19 pogodaka.

Srbija će u utorak od 17 časova u borbi za bronzu igrati protiv poražene selekcije iz drugog polufinalnog duela između Rusije i Kanade.