UNIVERZIJADA: Košarkaši se okitili bronzom

Reprezentacija Srbije osvojila je treće mjesto na Univerzijadi u Kazanju, pošto je pobijedila Kanadu sa 87:74.

UNIVERZIJADA: Košarkaši se okitili bronzom Izvor: MONDO

Srpski studenti okitili su se bronzanim odličjem u Kazanju.

Izabranici Olivera Popovića u borbi za treće mjesto pobijedili su selekciju Kanade sa 87:74 (24:16, 23:21, 14:26, 26:11).

Novim odličjem srpski košarkaši su nastavili seriju uspjeha na studentskim Olimpijadama, jer su na prethodne dvije Univerzijade - u Šenženu (2011) i Beogradu (2009) osvajali zlatne medalje.

Srpski tim je poslije poraza u polufinalu protiv Australije, uspio da konsoliduje redove u važnom duelu za bronzano odličje i pruži dobru partiju.

Oni su u prvom poluvremenu imali konstatnu prednost, ali su Kanađani u nastavku krenuli na sve ili ništa i to mi se isplatilo - ali samo djelimično.

Počeli su da nemilosrdno pogađaju za tri poena i da materijalizuju prednost u skoku. Takva igra dala je rezultat, pa su u 33. minutu stigli do preokreta (68:64). Ipak, ekipa selektora Popovića odigrala je najbolje kada je bilo najpotrebnije. Ivan Smiljanić pokrenuo je ekipu sa dvije trojke, pa su nemilosrdno "zatrpali" koš protivnika i serijom 23:6 stigli do najnižeg stepenika na pobjedničkom postolju.

Srpski tim predvodili su Đorđe Gagić sa 24 poena, Smiljanić je upisao 13, dok su Miloš Dimić i Stefan Živanović završili duel sa po devet pogodaka.

(MONDO, foto: MN Press)