Litvanci "utepali" Makedonce

Linas Kleiza i drugovi slavili u Skoplju protiv domaće selekcije u pripremnom duelu za Evrobasket u Sloveniji.

Litvanci "utepali" Makedonce Izvor: MONDO

Makedonci su duelom protiv Litvanije u Skoplju obilježili 20 godina od prvog odigranog evropskog meča. Ipak, gosti su im pokvarili jubilej, jer su trijumfovali rezultatom 62:50 (14:13, 13:15, 16:16, 19:6).

Protivnici Bosne i Hercegovine i Srbije na Evrobasketu u Sloveniji u septembru, imali su šta da prikažu blizu 7.000 navijača u dvorani Boris Trajkovski. Neizvjesna borba trajala je 30 minuta, a onda su izabranici Jonasa Kazlauskasa iskoristili loš period domaćina, prešli u potpunu ofanzivu i stekli prednost koju Makedonija više nije mogla da stigne.

Makedonci su za prvih pet minuta posljednje četvrtine postigli samo dva poena (ukupno mizernih šest u toj dionici), što je odlična Litvanija vješto iskoristila.

Video

Litvance, sa kojima će Srbija odigrati prvi duel na EP 4. septembra, predvodio je Linas Kleiza sa 14 poena i šest skokova, Jonas Maciulis postigao je 11, uz pet uhvaćenih lopti, dok je Dariuš Lavrinovič upisao 10 pogodaka.

Kod Makedonaca istakli su se Damjan Stojanovski i Predrag Samardžiski sa po 11 poena, dok je Bo Mekejleb postigao 10, uz šest asistencija.

Osim Srbije, Bosne i Hercegovine, Litvanije i Makedonije, u grupi B u Jesenicama na EP u Sloveniji igraće i selekcije Letonije i Crne Gore.

Evrobakset u Sloveniji na programu je od 4. do 22. septembra.