Španci dobili Francuze bez Parkera

U Madridu se sastali finalisti prethodnog Eurobasketa. Ishod isti kao u Kaunasu 2011...

Španci dobili Francuze bez Parkera Izvor: MONDO

Reprezentacija Španije savladala je Francusku u prvoj od dvije prijateljske utakmice, koje će odigrati pre početka Evropskog prvenstva.

U petak uveče u Madridu - 85:76 (18:18, 16:15, 27:26, 24:17)!

Francuzi su zahvaljujući dobrom napadu na "zonu" poveli 40:47 u 25. minutu, ali su bile dovoljne samo dvije vezane greške Ertela i Batuma da domaćin napravi preokret.

Španija je napravila seriju od 11:0 (51:47), nakon čega se vodila izjednačena borba do 38. minuta i prelomne trojke Serhija Rodrigeza za 78:70. Zanimljivo je da je plejmejker Reala ubacio posljednjih 10 poena "crvene furije" na utakmici.

U dobro izbalansiranom napadu izdvojio se Rudi Fernandez sa 13 poena, Rodrigez, Serhio Ljulj i Mark Gasol ubacili su po 12, a Fernando San Emeterio 10 poena.

Za goste nije igrao Toni Parker, a najefikasniji su bili Nikola Batum sa 17, Mikael Želabal sa 16 i Nando De Kolo sa 13 poena. Žofri Lovernj vrlo dobar - četiri poena (šut 2/3) i 10 skokova za 18 minuta.

Španci u dosadašnjem toku priprema imaju skor 5-0, dok su "trikolori" pali na 6-2. Pokušaće da se revanširaju u ponedeljak u Monpeljeu.(MONDO)