EP: Litvanci eliminisali Crnogorce

Posljednja utakmica nedjeljnog programa okončana nakon dodatnog perioda, Litvanija - Crna Gora 77:70. Crnogorci idu kući.

EP: Litvanci eliminisali Crnogorce Izvor: MONDO

Reprezentacija Crne Gore jedina iz Grupe B neće u ponedjeljak razmišljati o drugom krugu. Ni o borbi za plasman, ni o prenošenju bodova.

U duelu koji joj je bio životno važan, izgubila je od favorizovanog rivala:

LITVANIJA - CRNA GORA 77:70 (19:19, 13:15, 19:13, 12:16, 14:7)

Takav ishod razjasnio je da su izabranici Luke Pavićevića prvi i teoretski eliminisani sa takmičenja, bez obzira na rezultat u posljednjem kolu.

Kao i u svakom dosadašnjem meču u Jesenicama, Crnogorci su bili u igri za pobjedu do kraja. Nisu je ostvarili ni u predviđenih 40 minuta, ni u daleko izvjesnijem nastavku.

Litvanci su u posljednjem napadu uoči dodatnog perioda imali napad za pobjedu, ali je ljubimac Jonasa Kazlauskasa, Renaldas Sejbutis, promašio. U dodatnih 300 sekundi nije bio velike nedoumice oko ishoda.

Najefikasniji igrač meča bio je Kšištof Lavrinovič. Postigao je 24 poena. U poraženom timu najraspoloženiji je bio Tajris Rajs (19)

LITVANIJA: Motijunas, Kalnietis 10 (7 as), Kuzminskas, D. Lavrinovič 9, Mačiulis 1, Delininkaitis 3, Sejbutis 8 (5 sk), Kleiza 10, K. Lavrinovič 24, Pocijus, Valančunas 12 (10 sk), Javtokas.

CRNA GORA: Vučević 8 (5 sk), Bakić, Su. Šehović 5 (5 sk), A. Popović 2, Se. Šehović 9, Sekulić 6, Ivanović, Bjelica 7 (7 sk, 3 as), Rajs 19, M. Popović, Dubljević 14 (6 sk).

(Izvještač MONDA iz Slovenije Mladen Šolak)