EP: Hrvati ruše redom!

Reprezentacija Hrvatske preokretom protiv Italije (76:68, 31:36) obezbijedila plasman u četvrtfinale Eurobasketa.

EP: Hrvati ruše redom! Izvor: MONDO

Hrvatska je pred velikim brojem svojih navijača u ljubljanskim Stožicama upisala šestu uzastopnu pobjedu na Evropskom prvenstvu, nakon katastrofe (68:40) protiv Španije u premijernom meču.

Izabranici Jasmina Repeše savladali su Italiju uprkos lošem početku (11:24 u 14. minutu, 31:36 na poluvremenu).

Odluka je pala u trećoj deonici, koju su "vatreni" dobili sa 14 poena razlike, uz zapažene role Bojana Bogdanovića, Krunoslava Simona i Roko Lenija Ukića.

Hrvatska je trojkom Drejpera sedam minuta prije kraja stekla maksimalnih 64:49, ali su "azuri" izborili neizvjesnu završnicu, u kojoj je možda i presudna bila sudijska odluka da Marku Kuzinu sviraju faul u napadu kod postavljanja bloka.

U tom trenutku (1:45 minuta prije kraja) bilo je svega 70:66.

Hrvati su popravili skor na 3-1, a Italija pala na 2-2, nakon drugog uzastopnog poraza. Da bi prošli u četvrtfinale, Simone Pjaniđani i njegov tim moraće u ponedjeljak da pobijede Španiju.

LISTA STRIJELACA: Bogdanović 18, Simon 14, Ukić 13, Drejper 12 - Datome 24, Aradori 12.

U subotu popodne igraju Španija (1-2) - Finska (1-2), a od 21 čas u derbiju Slovenija (2-1) - Grčka (1-2).

(MONDO, foto: Beta/AP/Thanassis Stavrakis)