Slavlje Bešiktaša u Kragujevcu

Smirena ruka Australijanca Rajana Broekhofa donijela pobjedu turskom timu u dvorani "Jezero", 77:70.

Slavlje Bešiktaša u Kragujevcu Izvor: MONDO

Košarkaši Radničkog nisu uspjeli da u svojoj dvorani savladaju četvrtoplasiranu ekipu prošlosezonskog izdanja turske lige.

Iako su dobro počeli meč i bili ravnopravni desetak minuta, pad u igri Šumadinaca krajem druge i početkom treće četvrtine stvorio je gostima nedostižnu prednost u završnici.

Radnički - Bešiktaš 70:77 (21:24, 13:18, 14:19, 22:16)

Dušan Mlađan izjednačio je u trećem minutu druge četvrtine trojkom na 29:29, poslije čega je turski predstavnik započeo seriju 18:5.

Domaći su se trgli sredinom treće dionice i počeli da smanjuju prednost, ali nisu prilazili rivalu na manje od tri poena razlike (60:63, 70:73).

Posljednji koš za Radnički postigao je Di Džej Sili, 15 sekundi prije kraja, za 70:73, ali je potom Rajan Broekhof pogodio dva bacanja, pa mu ukrao loptu za odlazak na još dva penala.

Sedam sekundi prije posljednjeg zvuka sirene, Stefan Balmazović je promašio šut za tri i razjasnio da se iznenađenje u završnici neće dogoditi.

Najefikasniji igrači utakmice bili su Bešiktašov Bredli Bakman sa 19 poena i Mlađan, sa 17 (4/7 za tri).

Turski tim je pobjedom preuzeo prvo mjesto na tabeli Grupe H, upravo od Radničkog. Obje ekipe dočekale su peto kolo Evrokupa sa skorom 3-1.

RADNIČKI: Sili 12 (2/4 za tri), Janković, Lešić 6 (5 sk), Jović 5, Stevanović, Mlađan 17 (4/7 za tri), Kalinić 11, Jaru 6 (8 sk), Dimić, Balmazović 3, Jevtović, Marinović 10 (5 sk, 4 as).

BEŠIKTAŠ: Jagmur 7, Ozmizrak, Lofton 14, Broekhof 12 (4 sk), Ružić, Perkins 6 (5 sk, 6 as), Bakmen 19 (5 sk), Sanli, Sirin, Ajverson 13 (12 sk), Topaloglu 6.

REZULTATI 5. KOLA:

Radnički - Bešiktaš 70:77
Panionios - Bisons 74:62
Spartak Sankt Peterburg - Neptunas 88:75

TABELA GRUPE H: Bešiktaš 4-1, Radnički 3-2, Panionios 3-2, Bisons 2-3, Spartak Sankt Peterburg 2-3, Neptunas 1-4.

(MONDO, foto: MN Press)