NBA: Tako se koristi šansa!

Džejms Anderson (36 poena) i Toni Routen ("tripl-dabl") za pobjedu Filadelfije nad Hjustonom. Klipersima derbi protiv Oklahome.

NBA: Tako se koristi šansa! Izvor: MONDO

Filadelfija Siksersi, kojima su svi odreda prognozirali dno tabele Istoka, opet su iznad 50 odsto uspješnosti u novoj sezoni!

Pobjedom nad Hjuston Rokitsima (bez Džejmsa Hardena) poslije dodatnih pet minuta, popravili su skor na 5-4 i sada gledaju u leđa samo neporaženoj Indijani i šampionu Majamiju.

Nakon "rukija" Majkla Karter-Vilijamsa (nije igrao zbog povrede), došao je red da se istaknu rezervni plejmejker Toni Routen i takođe malo poznati bek šuter Džejms Anderson.

Routen se prvi put u karijeri našao u startnoj petorci i ostvario "tripl-dabl" učinak (18p, 10sk, 11as), dok je Anderson postigao 36 poena, a jednom od šest trojki izjednačio je na 106:106 i iznudio produžetak.

Derbi meč odigrali su u Stejpls centru Los Anđeles Klipersi i Oklahoma Siti Tander - 111:103.

Kris Pol nastavio je seriju "dabl-dabl" učinaka (14p, 7sk, 16as), a ako to uradi i u naredne dvije utakmice, izjednačiće rekord Medžika Džonsona iz 1990, koji je u prvih 11 mečeva te sezone bio "dvocifren" u poenima i asistencijama.

Na Zapadu odlično igra i Minesota, predvođena Kevinom Lavom (33p, 8sk, 6as), mada je u ubjedljivoj pobjedi nad Klivlendom zablistao i Riki Rubio sa 16 poena i 16 asistencija.

Nikola Peković u postojećem sistemu trenera Rika Adelmana nije toliko istaknut i ovog puta je upisao 10 poena.

Od srijede u NBA ligi više nema ekipa bez trijumfa, pošto je Juta (1-8) kod kuće savladala Nju Orleans.

RADULJICA "PROBIO LED
Poslije 11 minuta bez šuta u meču protiv Majamija, Miroslav Raduljica dobio je priliku i u porazu Milvoki Baksa u Orlandu (94:91). Proveo je na parketu šest minuta i postigao dva poena (šut 1-1), uz jedan skok, jednu izgubljenu loptu i tri faula.

TABELE

ISTOK: Indijana 8-0, Majami 5-3, Filadelfija 5-4, Atlanta 4-4, Šarlot 4-4, Čikago 3-3, Toronto 4-5, Boston 4-5, Orlando 4-5...

ZAPAD: San Antonio 8-1, Portland 6-2, Oklahoma 5-2, LA Klipers 6-3, Minesota 6-3, Finiks 5-3, Golden Stejt 5-3, Dalas 5-3, Hjuston 5-4...

(MONDO, Foto: Guliver/Getty Images/Mitchel Leff)