EL: Nanter mučio Fener i Partizan

Nanter uspio da finiš meča u Istanbulu učini uzbudljivim, ali je na kraju poražen - 83:66. Budiveljnik u Kijevu poražen od Barselone 74:84.

EL: Nanter mučio Fener i Partizan Izvor: MONDO

Fenerbahče nije dozvolio iznenađenje u 5. kolu Evrolige, a Nanter nije bio kadar da veže treću pobjedu, drugu u gostima protiv favorita u Grupi A.

Tim Željka Obradovića savladao je vrlo nezgodne Francuze 83:66 (23:19, 21:13, 14, 18, 25:16).

Trijumf Fenera išao je u korist i košarkašima Partizana, koji će po svemu sudeći sa Nanterom i Budiveljnkom voditi veliku borbu za ulazak u Top 16 fazu Evrolige. Crno-bijeli u petak igraju protiv CSKA u Moskvi.

Žuto-plavi su od početka utakmice imali prednost, ali nisu uspjeli rezultatski da prelome meč. Razlika je konstantno bila oko 10-ak poena prednosti, sve do posljednjih pet minuta.

Nanter je na nešto više od četiri minuta prije kraja uspio da priđe na "minus četiri" i tada se na klupi domaćina upalila crvena lampica. Obradović je pozvao igrače na minut odmora i da im da savjete za finiš meča.

Upalilo je...

Preldžić je sa tri vezana slobodna bacanja vratio "plus sedam", ali su gosti nešto kasnije imali napad da priđu samo na koš zaostatka.

Nisu uspjeli.

Mekejleb, Bogdanović i Bjelica preciznom dalekometnom paljbom vrlo brzo su otklonili svaku neizvesnost.

Fener je u posljednja dva minuta stigao do ubjedljive pobjede od 17 poena razlike, koja nije realan pokazatelj odnosa snaga na terenu. Pogotovo ne u posljednjoj četvrtini...

FENERBAHČE: Mekejleb 10 (6sk, 4as), Onan, Bjelica 15 (6sk), Ermis, Mahmutoglu 5, Kleiza 9, Vidmar 4 (9sk), Žorić 4, Sipahi, Birsen, Bogdanović 20, Preldžić 16.

NANTER: Nzuli, Džudit 2, Žaite 4, Korosin, Ligati 4, Mičem 3, Gladir 10, Foster 6, Tomas 4, Traore 20, Denijels 13, Pasave.

GRUPA A

Fenerbahče - Nanter 83:66 (23:19, 21:13, 14, 18, 25:16).

Budiveljnik - Barselona 74:84 (21:24, 27:22, 8:16, 18:22).

CSKA - Partizan (petak, 17.00)

TABELA: Fenerbahče 5-0, Barselona 3-2, CSKA 2-2, Nanter 2-3, Partizan 1-3, Budiveljnik 1-4.