Bertans pokazao crno-bijelima kako sa Barsom

Katalonci doživjeli prvi ligaški poraz ove sezone. Pobijedio ih je Bilbao, predvođen Dairisom Bertansom, starijim bratom Partizanovog Davisa.

Bertans pokazao crno-bijelima kako sa Barsom Izvor: MONDO

Košarkaši Barselone pokvarili su perfektan učinak u ACB ligi uoči puta za Beograd.

U nedjelju ih je pobijedio Bilbao 80:72 (33:35), sjajnom igrom u posljednjoj četvrtini (26:15).

Najefikasniji igrač domaćeg tima bio je Letonac Dairis Bertans, ubacivši 16 poena (6/10 za dva, 1/4 za tri). Istakli su se i German Gabrijel (15), kao i Raul Lopez (14).

U poraženoj ekipi dvocifren učinak imala su samo dvojica igrača, Kostas Papanikolau (19) i Huan Karlos Navaro (13). Oni su proveli najviše vremena na terenu od gostujućih igrača (32, odnosno 26 minuta).

Barselona je preciznije šutirala za dva poena (11/20 naspram 16/38), a domaći za tri (10/23 - 14/38).

Naredni meč Katalonci će odigrati u četvrtak, protiv Partizana, u Pioniru (20.45). Na tabeli ACB lige i dalje najbolje stoji Real Madrid, sa šest pobjeda u isto toliko kola.

"Kraljevski klub" pobijedio je u nedjelju Gran Kanariju 75:70.