NBA: Portland u naletu, Pol u nokdaunu

Blejzersi savladali Netse i "vezali" sedmi uzastopni trijumf. U duelu Klipersa i Memfisa, Toni Alen isključen zbog šutiranja pleja domaćih u glavu.

NBA: Portland u naletu, Pol u nokdaunu Izvor: MONDO

Lamarkus Oldriž (27 poena), Vesli Metjuz (24p) i Demijan Lilard (19p, 9 as) predvodili su Portland do još jednog trijumfa, kojim se izjednačio u broju pobjeda (9-2) sa San Antoniom, liderom Zapada.

Momci iz Oregona ostvarili su posljednja tri trijumfa u gostima, a u srijedu će protiv Milvokija pokušati da zaokruže uspješnu turneju.

Posljednji je pred njima pao Bruklin (3-7), jedno od najvećih razočaranja aktuelne NBA sezone. Tim Džejsona Kida igra daleko ispod predviđanja, a u drugom poluvremenu meča sa Portlandom šutirao je samo 22 odsto iz igre (9/41).

VIDEO

Uzimajući taj podatak u obzir, nije teško pretpostaviti kada je meč "prelomljen", jer su Blejzersi u trećoj četvrtini dozvolili protivniku samo tri pogotka iz 18 pokušaja, pa završili tu dionicu u svoju korist, sa skorom 27:12. Uoči posljednjeg kvartala vodili su malih, ali Bruklinu nedostižnih "plus 5" (83:78).

Najmanje loši među "mrežicama" bili su Šon Livingstvon, sa 23 poena, i Kevin Garnet, sa 16. I on se tokom druge polovine meča utopio u sivilo svog tima, pogodivši samo dva od 13 šuteva.

"Preuzimam krivicu za ovo. Stagnirali smo u napadu i to pada na moja ramena. Izašli smo ravnodušni na teren u trećoj četvrtini", rekao je debitant na klupi poraženog tima.

Portland je trenutno u najboljoj formi od 2007. godine, kada je "vezao" 13 pobjeda.

El-Ej Klipersi poraženi su od Memfisa (102:106), a plejmejker tima iz Los Anđelesa Kris Pol pamtiće neuspjeh i po nezgodnom udarcu koji je dobio krajem prve četvrtine.

Pri vođstvu Memfisa 25:13, krenuo je brzo pod koš, ali ga je dočekala visoko i opasno podignuta noga Tonija Alena. Sudije su, poslije kraćeg razmišljanja, odlučile da zbog toga isključe iskusnog "svigmena".

VIDEO

Na čelu sa sjajnim Zekom Rendolfom (26p, 15sk,2as), "grizliji" su prvi put ove sezone stekli pozitivan odnos pobjeda i poraza (6-5). Duel je obilježilo i snažno zakucavanje Blejka Grifina, kao i Polova dobra igra - 18p, 9 sk, 11 as.

Golden Stejt je u noći između ponedjeljka i utorka pobijedio Jutu (98:87) i zaokružio najbolji start sezone (8-3) od sezone 1991/92.

Najbolji igrač meča bio je Stef Kari, sa 22 poena, osam asistencija i šest skokova. Nemanja Nedović i Ognjen Kuzmić igrali su po 2,46 minuta, bez postignutog koša.

Klipersi - Memfis 102:106

ZAPAD: San Antonio 9-1, Portland 9-2, Golden Stejt 8-3, Oklahoma 7-3, Klipersi 7-4, Minesota 7-4, Hjuston 7-4, Dalas 7-4, Finiks 5-4, Memfis 6-5, Lejkersi 5-7, Denver 4-6, Nju Orleans 4-6, Sakramento 2-7, Juta 1-11.

ISTOK: Indijana 9-1, Majami 7-3, Čikago 6-3, Filadelfija 5-7, Atlanta 6-4, Šarlot 5-6, Orlando 4-6, Toronto 4-7, Boston 4-7, Klivlend 4-7, Detroit 3-6, Njujork 3-6, Bruklin 3-7, Vašinton 2-7, Milvoki 2-7.

(MONDO, foto: Beta/AP/Chris Carlson)